Başbakan Miçotakis yasadışı dinlemelerle ilgili konuşacak - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Başbakan Miçotakis yasadışı dinlemelerle ilgili konuşacak

Kiryakos Miçotakis

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, 8 Ağustos Pazartesi günü, yasadışı dinleme vakaları hakkında detaylı açıklamalarda bulunacak.

Başbakan’ın yakın çalışma arkadaşı Grigoris Dimitriadis ve Mili İstihbarat Teşkilatı (EYP) lideri Panagiotis Kontoleon’un istifalarının ardından, gözler Miçotakis’in telefon dinleme olayıyla ilgili yapacağı açıklamalara çevrilmiş noktada.

Hükümet Sözcüsü Yannis İkonomu PASOK’un bir soruşturma komisyonu kurulması ve ayrıca Parlamento Kurumları ve Şeffaflık Komisyonu’nun yeniden biraraya gelmesi ve Nikos Andrulakis’in bu komisyona şahsen katılması önerisine olumlu yanıt verirken, Başbakan Miçotakis’in tüm detayların günyüzüne çıkması için direktif verdiğini ekledi.

İkonomu, anamuhalefete yanıt verirken şu ifadeleri kullandı:

‘Hükümet, başından beri açıkça, yasanın belirlediği çerçeve içinde davanın eksiksiz bir şekilde soruşturulmasından yana olmuştur ve gösterilen kötü idarenin sonuçlarını düzeltmeye çalışmaktadır. Tüm cevaplar uygun bir şekilde verilecektir: tam kurumsal saygı ile ve kamu menfaatini korumak amacıyla. Kapsamlı bir soruşturmanın sonunda nihai siyasi değerlendirme yapılacak ve kurumlarda kimin gerçekten tutarlı -özellikle de yönetim sorumluluğu olduğunda- ve gerçeğin savunucusu olduğu görülecektir.’

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’a aşırı soğuklar ne zaman gelecek?

Yunanistan’da ‘merominia’ adı verilen takvim tarihleri, tüm yıl boyunca havanın değişimini tahmin etmek için kullandıkları ampirik yoldur.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da bankalar ATM’leri azaltıyor: Nasıl para çekilecek?

Yunanistan’da bankalar, işletme maliyetlerini azaltmak amacıyla en azından bakım maliyetlerinin yüksek olduğu yerlerde ATM makinelerini azaltmayı düşünüyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da ATM’lerden banka hesap bilgilerini çalan iki Bulgar vatandaşı tutuklandı

Yunanistan’ın Selanik şehrinde, banka kartı bilgilerini çalmak için ‘Skimming’ yöntemini kullanan bir çetenin iki Bulgar üyesi polis ekiplerince tutukladı.
Devamını oku...