Omikron için güncellenmiş aşılar sonbaharda Yunanistan’da olacak - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Omikron için güncellenmiş aşılar sonbaharda Yunanistan’da olacak

Yunanistan Sağlık Bakanı Thanos Plevris, pandeminin seyriyle ilgili olarak, Haziran ve Temmuz aylarında hakim olan koronavirüs dalgasının dengelendiğini ve düşüşte olduğunu belirtti.

Bakan, ilaç şirketlerinin bilgi ve değerlendirmelerine göre, hastalık ve ağır hastalıkların yanı sıra enfeksiyonlara karşı da koruma sağlayacak Omikron için de güncellenen koronavirüs aşılarının Ağustos ayına kadar onaylanmasının beklendiğini belirtti.

Plevris, kısa bir süre sonra bu aşılara Omikron 4 ve Omikron 5 varyantlarına karşı da koruyan aşıların ekleneceğini de vurguladı.

Bu nedenle, Yunanistan’ın çoğu Avrupa ülkesinde olduğu gibi, sonbahardan itibaren siparişlerinin çoğunu yılın son çeyreğine kaydırdığına dikkat çeken Bakan, o zaman daha fazla güncel aşıya ihtiyacımız olacağını sözlerine ekledi.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunan basını: Çipras, Türkiye’ye karşı ‘yaptırım paketi’ isteyecek

Yunanistan’da anamuhalefetteki SYRIZA partisinin lideri Aleksis Çipras, Avrupa Sosyalist Partisi’nin Hazırlık Zirvesi’ne katılmak üzere Prag’a gitti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Bakan Georgidis: 50 temel üründe zam yapılmayacak

Yunanistan Kalkınma ve Yatırımlar Bakanı Adonis Georgiadis, örgütlü süpermarket zincirleri temsilcileriyle biraraya gelerek zamlar konusunu görüştü.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da iki göçmen teknesi battı: Onlarca ölü var

Yunanistan Sahil Güvenlik birimi tarafından yapılan açıklamaya göre, Kithira ve Lesvos adaları açıklarında iki göçmen teknesi battı. Her iki teknede de onlarca göçmen can verdi.
Devamını oku...