Omikron için güncellenmiş aşılar sonbaharda Yunanistan’da olacak - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Omikron için güncellenmiş aşılar sonbaharda Yunanistan’da olacak

Yunanistan Sağlık Bakanı Thanos Plevris, pandeminin seyriyle ilgili olarak, Haziran ve Temmuz aylarında hakim olan koronavirüs dalgasının dengelendiğini ve düşüşte olduğunu belirtti.

Bakan, ilaç şirketlerinin bilgi ve değerlendirmelerine göre, hastalık ve ağır hastalıkların yanı sıra enfeksiyonlara karşı da koruma sağlayacak Omikron için de güncellenen koronavirüs aşılarının Ağustos ayına kadar onaylanmasının beklendiğini belirtti.

Plevris, kısa bir süre sonra bu aşılara Omikron 4 ve Omikron 5 varyantlarına karşı da koruyan aşıların ekleneceğini de vurguladı.

Bu nedenle, Yunanistan’ın çoğu Avrupa ülkesinde olduğu gibi, sonbahardan itibaren siparişlerinin çoğunu yılın son çeyreğine kaydırdığına dikkat çeken Bakan, o zaman daha fazla güncel aşıya ihtiyacımız olacağını sözlerine ekledi.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni eğitim yılında okullarda neler değişecek?

Yunanistan Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim, Ortaöğretim ve Özel Eğitim Genel Sekreteri Aleksandros Kopçis, yeni eğitim yılı için her şeyin hazır olduğunu söyledi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Başbakan Miçotakis yasadışı dinlemelerle ilgili konuşacak

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, 8 Ağustos Pazartesi günü, yasadışı dinleme vakaları hakkında detaylı açıklamalarda bulunacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yasadışı dinlemelerle ilgili Yargıtay soruşturma açtı

Yunanistan’da Yargıtay savcısı, yasadışı telefon dinlemeleriyle ilgili gizli belgelerin sızdırılmasıyla ilgili olarak Cuma günü bir cezai ön soruşturma açılmasına karar verdi.
Devamını oku...