Yunanistan’da benzin fiyatları ne zaman 1,90 evronun altına düşecek? - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da benzin fiyatları ne zaman 1,90 evronun altına düşecek?

Yeni bir durgunlukla ilgili güçlü endişelerin olduğu bugünlerde, pompa fiyatlarında önümüzdeki hafta önemli bir düşüş bekleniyor.

Yavaş ama istikrarlı adımlarla, Haziran ortasından bu yana başlayan benzin fiyatlarındaki düşüş devam ediyor ve enflasyonun vurduğu ailelere çok az da olsa soluk veriyor.

Özellikle Akaryakıt Fiyat İnceleme Bülteni’nin resmi verilerine göre, 17 Haziran Perşembe günü bir litre kurşunsuz benzin fiyatı 2,430 evro iken, 4 Temmuz Perşembe günü 2,141 evroya düştü.

Başkent Atina’da, aslında, pompadaki 95 oktanın fiyatı 2,099 evroya düşerken, kurşunsuz benzinin litresini 2,00 evronun altında sunan birkaç benzin istasyonu da var.

Piyasa uzmanlarına göre, önümüzdeki hafta fiyatlarda önemli bir gerileme olacak ve kurşunsuzda fiyat 2,00 evronun bile altına düşerken, bazı istasyonlarda ise litre fiyatı 1,90 evronun altına düşecek.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni eğitim yılında okullarda neler değişecek?

Yunanistan Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim, Ortaöğretim ve Özel Eğitim Genel Sekreteri Aleksandros Kopçis, yeni eğitim yılı için her şeyin hazır olduğunu söyledi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Başbakan Miçotakis yasadışı dinlemelerle ilgili konuşacak

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, 8 Ağustos Pazartesi günü, yasadışı dinleme vakaları hakkında detaylı açıklamalarda bulunacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yasadışı dinlemelerle ilgili Yargıtay soruşturma açtı

Yunanistan’da Yargıtay savcısı, yasadışı telefon dinlemeleriyle ilgili gizli belgelerin sızdırılmasıyla ilgili olarak Cuma günü bir cezai ön soruşturma açılmasına karar verdi.
Devamını oku...