Çipras imzalı sahte belge sosyal medyayı salladı: Soruşturma açıldı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çipras imzalı sahte belge sosyal medyayı salladı: Soruşturma açıldı

Yunanistan’da son günlerde ülkeyi sarsan iğfal ve kadın cinayetleri sonrasında sosyal medyaya sızdırılan bir sahte belge tartışmalara neden oldu.

Anamuhalefetteki SYRIZA partisinin lideri Aleksis Çipras’ın imzasını taşıyan sahte belgede, Çipras, partisinin ‘trol’lerine iğfal ve kadın cinayetlerini ön plana çıkarmayı ve bu sayede hükümeti yıpratmayı öğütlüyor.

Yine aynı şekilde Midilli ve Girit-Rethimnos’taki iğfal ve kadın cinayeti olaylarının belirli ‘hashtag’lar ile ön plana çıkarılmasının öğütlendiği metinde, Selanik, Skiathos, Rodos, Ahaia gibi bölgelerdeki cinayetlerin zanlılarının ise yabancı kökenli oldukları gerekçesiyle örtbas edilmesi isteniyor.

Bu olay sonrasında SYRIZA partisi, Siber Suçlarla Mücadele’ye başvurarak bu belgeyi ortaya çıkaranların bulunmasını isterken, yapılan açıklamada ise söz konusu metnin Miçotakis hükümetinin SYRIZA’yı karalama çabalarının bir parçası olduğu eklendi.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni eğitim yılında okullarda neler değişecek?

Yunanistan Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim, Ortaöğretim ve Özel Eğitim Genel Sekreteri Aleksandros Kopçis, yeni eğitim yılı için her şeyin hazır olduğunu söyledi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Başbakan Miçotakis yasadışı dinlemelerle ilgili konuşacak

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, 8 Ağustos Pazartesi günü, yasadışı dinleme vakaları hakkında detaylı açıklamalarda bulunacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yasadışı dinlemelerle ilgili Yargıtay soruşturma açtı

Yunanistan’da Yargıtay savcısı, yasadışı telefon dinlemeleriyle ilgili gizli belgelerin sızdırılmasıyla ilgili olarak Cuma günü bir cezai ön soruşturma açılmasına karar verdi.
Devamını oku...