Garanis’ten Kalfa köprüsü cevabı: Kapattık çünkü... - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Garanis’ten Kalfa köprüsü cevabı: Kapattık çünkü…

Gümülcine Belediye Başkanı Yannis Garanis

Batı Trakya’nın Gümülcine (Komotini) Belediye Başkanı Yannis Garanis, anamuhalefet meclis üyesi Hasan R. Hasan’ın eleştirilerine yanıt verdi.

Hatırlanacağı üzere, bundan 3 gün önce, Gümülcine Belediyesi’nde anamuhalefet listesinden Belediye Meclis Üyesi Hasan R. Hasan, Belediye İdaresi’ni Kalfa (Kalhas) köyüne hizmet götürmemekle eleşitirmiş, Kalfa köyünde ‘üçüncü dünya’ şartlarının hakim olduğunu belirtmişti.

Yerel Hronos radyosuna konuşan Garanis, ‘Kalfa ikiye bölünmüş değil. Ulaşım için iki yolu daha var. Bazı keresteler hasar gördüğü için köprü kapalı. Söz konusu köprü, keresteler değiştirileceği için, insanların tehlikede olmaması için kapatıldı. Muhalefet, Belediye’yi köylerde hiçbir şey yapmamış gibi gösterecek meseleler bulmaya çalışıyor’ dedi.

Garanis, Hasan R. Hasan’ın Kalfa yolu eleştirilerinin haklılığını ise kabul ederken, ‘Yol gerçekten iyi durumda değil. Köyler için elimizdeki müteahhit henüz görevi devralmadı ve Ağustos ayı sonuna kadar kendisiyle sözleşme imzalamayı umuyoruz. Önümüzdeki haftadan itibaren, ayrıca, Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (DEYAK) yola dökülen ve yolu bozan su sorununu ele alacak bir projesi başlayacak’ ifadelerini kullandı.

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dedeağaç’ta miyokastor kurdu görünce şaştı kaldılar

Batı Trakya’nın Dedeağaç (Alexandroupoli) ilinde bir kişi, şehrin hemen dışında tarımsal alanda bir miyokastor kurdu görünce şok oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

46 yaşındaki adamı evinde öldürdüler

Batı Trakya’nın İskeçe şehrinde 46 yaşındaki adam mahallesinde ailevi tartışmalar yaşadığı mahallelileri tarafından silahla öldürüldü.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kuçumbas: Batı Trakya’da azınlık emekçilerini KKE’ye bekliyoruz

Yunanistan Komünist Partisi Genel Sekreteri Dimitris Kuçumbas, 16 Mart Perşembe akşamı, Gümülcine (Komotini) Müzik Sarayı’na (Megaro Musikis) halka seslendi.
Devamını oku...