Muhalefetten tepki: Kalfa köyü kaderine terk edildi - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Muhalefetten tepki: Kalfa köyü kaderine terk edildi

Batı Trakya’nın Gümülcine (Komotini) Belediyesi’nde anamuhalefet listesinden meclis üyesi Hasan R. Hasan, Belediye İdaresi’ne yüklendi.

Yannis Garanis yönetiminin Kalfa (Kalhas) köyünü tamamıyla kaderine terk ettiğini belirten Belediye Meclis Üyesi, Kalfa sakinlerinin sadece seçim dönemlerinde hatırlandığını belirtti.

‘Özellikle köydeki köprü, Belediye Başkanlığı tarafından yapılmayan bakım nedeniyle aylardır kapalı ve bunun sonucunda köy neredeyse ikiye ‘bölünmüş’ durumda’ diyen Hasan, ‘Ayrıca yollar insanlar ve araçlar için tehlike oluşturacak kadar trajik durumda. Köyün girişinde yol yüzeyi, düzinelerce çukur ve hasarlı ızgaralarla hasar gördü. Aynı durum iç yol yapımında da geçerli’ diye ekledi.

Köy sakinlerinin bu durum karşısında öfkeli olduklarını belirten Hasan R. Hasan, bu utanç tablolarının Belediye İdaresi’nin şehri ve köyleri yönetmekten aciz olduğunun göstergesi olduğunu vurguladı.

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dedeağaç’ta miyokastor kurdu görünce şaştı kaldılar

Batı Trakya’nın Dedeağaç (Alexandroupoli) ilinde bir kişi, şehrin hemen dışında tarımsal alanda bir miyokastor kurdu görünce şok oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

46 yaşındaki adamı evinde öldürdüler

Batı Trakya’nın İskeçe şehrinde 46 yaşındaki adam mahallesinde ailevi tartışmalar yaşadığı mahallelileri tarafından silahla öldürüldü.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kuçumbas: Batı Trakya’da azınlık emekçilerini KKE’ye bekliyoruz

Yunanistan Komünist Partisi Genel Sekreteri Dimitris Kuçumbas, 16 Mart Perşembe akşamı, Gümülcine (Komotini) Müzik Sarayı’na (Megaro Musikis) halka seslendi.
Devamını oku...