Yaşlı adamdan 800 bin evro çalan hırsız tutuklandı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yaşlı adamdan 800 bin evro çalan hırsız tutuklandı

Yunanistan’ın Selanik şehrinde, Ekim 2019’da yaşlı bir adamdan 400 bin evro ve 400 bin evro değerinde ziynet eşyası çalan hırsız yakalandı.

52 yaşında Gürcü asıllı Yunan vatandaşı olduğu belirtilen hırsızın, 13 hırsızlık ve 1 insan öldürme teşebbüsü suçlamasıyla arandığı kaydedildi.

Polis kaynaklarına göre, 2006-2009 yılları arasında banka şubelerinde ve Yunan Postaneleri’nde (ELTA) bir dizi silahlı soygun gerçekleştirmiş olan 52 yaşındaki adamın cezasını çektikten sonra cezaevinden salındığı belirtiliyor.

Pilea soygunuyla ilgili olarak, kendisinin suç ortağı olduğu anlaşılan 50 ve 22 yaşlarında, yabancı uyruklu iki kişinin daha kimlikleri belirlenirken, bunlardan ikincisinin de Selanik’te tutuklandığı bildirildi.

Selanik Emniyeti’nin soruşturmasına göre, 52 yaşındaki şahıs, kimliği belirsiz suç ortaklarıyla birlikte, yüzünü gizleyerek 93 yaşındaki (o zaman) mağdurun evine fiziksel şiddet kullanarak girmişti.

Silah tehdidi ile yaşlı adam ve iki hizmetçisini hareketsiz hale getiren soyguncu, kasayı, mücevherleri ve paraları alıp kayıplara karışmıştı.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni eğitim yılında okullarda neler değişecek?

Yunanistan Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim, Ortaöğretim ve Özel Eğitim Genel Sekreteri Aleksandros Kopçis, yeni eğitim yılı için her şeyin hazır olduğunu söyledi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Başbakan Miçotakis yasadışı dinlemelerle ilgili konuşacak

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, 8 Ağustos Pazartesi günü, yasadışı dinleme vakaları hakkında detaylı açıklamalarda bulunacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yasadışı dinlemelerle ilgili Yargıtay soruşturma açtı

Yunanistan’da Yargıtay savcısı, yasadışı telefon dinlemeleriyle ilgili gizli belgelerin sızdırılmasıyla ilgili olarak Cuma günü bir cezai ön soruşturma açılmasına karar verdi.
Devamını oku...