İkonomu: Yunanistan ve Türkiye ortak zorluklarla karşı karşıya - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

İkonomu: Yunanistan ve Türkiye ortak zorluklarla karşı karşıya

Yunanistan Hükümet Sözcüsü Yannis İkonomu, Başbakan Kiryakos Miçotakis ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Mart Pazar günü görüşeceğini duyurdu.

Miçotakis ve Erdoğan’ın 13 Mart Pazar günü İstanbul’da, Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi’nde gerçekleşecek olan ‘Ortodoksluk Pazarı’ yortusuna katılacaklarını belirten Hükümet Sözcüsü, ardından Türkiye Cumhurbaşkanı’nın Yunanistan Başbakanı onuruna bir akşam yemeği vereceğini bildirdi.

Miçotakis’in Erdoğan’la görüşmek için her daim taraftar olduğunu belirten İkonomu, özellikle de Rusya’nın Ukrayna işgali sonrasında bu görüşmenin önemli olduğuna dikkat çekti.

Hükümet Sözcüsü, ‘Dünya için bu zor zamanda, iki ülke, farklılıklarımıza rağmen, birçok konuda ortak zorluklarla karşı karşıyayız ve sorunları çözmek ve daha fazlasını eklememek için mücadele etmeliyiz’ dedi.

Rusya’nın Ukrayna işgalinin pekçok yeni sorunlar doğurduğunu belirten İkonomu, ‘Türkiye’yle ortak zorluklarla karşı karşıyayız. Amacımız sorunları çözmek’ ifadelerini kullandı.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Koyun ve Keçi Sütü Fiyatlarında Düşüş Var mı? Sektördeki Usulsüzlükler Mercek Altında

Yunanistan’da koyun ve keçi sütü üreticileri, son dört yıl boyunca (2020-2023), fiyatlarında kısmi düşüşler yaşadı. Bazı bölgelerde üretici fiyatlarının, genel ortalamanın altında kaldığı gözlemleniyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya'da Kaç Hasta Ameliyat Sırası Bekliyor?

Yunanistan genelinde 100 binden fazla hastanın ameliyat için sıra beklemesi, sağlık sistemindeki derin sorunları gözler önüne seriyor. Batı Trakya’da ameliyat olabilmek için sıra bekleyen hasta sayısı ise 12 bin 684.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çiftçiler Traktörlerle Meclis Önünde Gecelediler

Atina’nın kalbi Sintagma Meydanı, Yunanistan genelinden gelen çiftçilerin protesto eylemlerine sahne oldu. Parlamento önünde traktörleriyle geceyi geçiren çiftçiler, tarımsal taleplerin karşılanması çağrısında bulundu.
Devamını oku...