Çipras: Asgari ücreti 800 evro yapamıyorsanız, erken seçime gidin - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çipras: Asgari ücreti 800 evro yapamıyorsanız, erken seçime gidin

Yunanistan’da anamuhalefetteki SYRIZA partisi lideri Aleksis Çipras, mecliste yaptığı konuşmada, iktidarı ‘kanayan bir yara’ olarak tanımlarken, erken seçim istedi.

Tarım Bakanı Spilios Livanos’un istifasına da değinen SYRIZA lideri, Miçotakis döneminde yaşananların daha önce hiçbir sağ iktidar döneminde yaşanmadığını belirtirken, ‘Yolsuzluk, propaganda, kamu parasının zimmete geçirilmesi gibi şeyler her zaman partinizin DNA’sında olmuştur, ancak bugün yaşadıklarımızın emsali yoktur’ ifadelerini kullandı.

Pahalılık konusuna da değinen Çipras, ‘O kadar çok kamu parasını şeffaf olmayan bir şekilde dağıttınız, şimdi kalkıp faturalarının emekli maaşlarını ve maaşlarını aştığını gören, soğukta üşüyen vatandaşlara finansal olarak yönlendirme yapacağınızı söyleme cüretini gösteriyorsunuz. Utanmıyor musunuz?’ dedi.

Hükümetin, ND’nın ‘altın çocuklar’ına ayda 8 bin 134 evro öderken asgari ücreti 800 evroya çıkaramadığını belirten SYRIZA lideri, ‘Yarattığınız çıkmazlardan bir tek demokratik çıkış yolu var: Seçimlere gitmek ve ilerici bir hükümetin kurulması’ diye ekledi.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni eğitim yılında okullarda neler değişecek?

Yunanistan Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim, Ortaöğretim ve Özel Eğitim Genel Sekreteri Aleksandros Kopçis, yeni eğitim yılı için her şeyin hazır olduğunu söyledi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Başbakan Miçotakis yasadışı dinlemelerle ilgili konuşacak

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, 8 Ağustos Pazartesi günü, yasadışı dinleme vakaları hakkında detaylı açıklamalarda bulunacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yasadışı dinlemelerle ilgili Yargıtay soruşturma açtı

Yunanistan’da Yargıtay savcısı, yasadışı telefon dinlemeleriyle ilgili gizli belgelerin sızdırılmasıyla ilgili olarak Cuma günü bir cezai ön soruşturma açılmasına karar verdi.
Devamını oku...