Yunanistan’da asgari ücret 2010 yılındakinin bile altında - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da asgari ücret 2010 yılındakinin bile altında

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in 2022 yılı için ikinci asgari ücret zammının Haziran ayı yerine Mayıs ayında yapılacağını duyurması üzerine muhalefetten açıklama geldi.

Anamuhalefetteki SYRIZA partisi Basın Sözcüsü Nasos İliopulos, Yunanistan’da asgari ücretin 2010 yılındakinden daha az olduğunu belirtirken, bunun Eurozone içerisinde tek örnek olduğunu vurguladı.

İliopulos, günümüz ihtiyaçlarına bakıldığında asgari ücretin en az 800 evro olması gerektiğine dikkat çekerken, Yunanistan’da en son gerçek asgari ücret zammının ise 2018 yılında yüzde 11’lik zam ve gençler içinse yüzde 27’lik zamla kendi iktidarları döneminde yapıldığını hatırlattı.

Hükümeti artan pahalılığa karşı önlem almamakla suçlayan SYRIZA Basın Sözcüsü, acilen pandemi süresinde özel işletmelerde doğan borçların bir kısmının silinmesi ve geri kalanında ise düzenlemeye gidilmesi gerektiğini aktardı.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'a girişler hakkında yeni NOTAM

Yurtdışından Yunanistan’a girişlerde uygulanan mevcut koronavirüs Kovid-19 salgını ile ilgili tedbir ve yasaklar yayınlanan yeni NOTAM ile 7 Şubat Pazartesi gününe kadar uzatıldı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Zorlu Yunanistan'da şarj istasyonu kurmak için şirket kurdu

Zorlu Energy Solutions (ZES), Yunanistan’da şarj istasyonu kurmak için şirket kurdu. Kurulan şirketin adı ZES Solutions I.K.E. oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 18.333 vaka 73 ölüm 668 entübe

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 22 Ocak Cumartesi günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde toplam 18.333 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...