Kavala’da 24 sendikacı işten çıkarıldı: Tüm şehir tepki gösterdi - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kavala’da 24 sendikacı işten çıkarıldı: Tüm şehir tepki gösterdi

Batı Trakya’nın da içinde yer aldığı Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti’ne bağlı Kavala ilinde Kavala Oil A.Ş. 24 işçisini işten çıkararak büyük tepki topladı.

‘Energean Oil and Gas’ grubuna bağlı şirketin işten çıkardığı 24 kişinin sendikalı oldukları, 7’sinin ise şirketin işçi sendikasının yönetim kurulunu oluşturduğu belirtiliyor.

İşten çıkarma bildirisi dışında kendilerine dava da açan şirket, işçilere karalama ve sabotaj gibi ağır suçlamalar yöneltiyor.

Öte yandan çalışmasını askıya alan 197 işçiye de ihtarname gönderen Energean, işlerinin başına dönmemeleri durumunda kendilerini de aynı sonucun beklediğini kaydediyor.

Karara Kavala Belediye Başkanı Thodoros Muriadis, SYRIZA ve KINAL partileri, PAME ve KKE de tepki gösterirken, şirketi şehre karşı sorumlu olduğu konusunda uyardılar.

Hatırlanacağı üzere iş koşulları ve işten çıkarmaları protesto eden çalışanlarla şirket yönetimi arasında gerginlik yaşanmış, şirketin direktifiyle fabrikaya giren polis kuvvetleri ve işçiler arasında çatışma çıkmıştı.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'a girişler hakkında yeni NOTAM

Yurtdışından Yunanistan’a girişlerde uygulanan mevcut koronavirüs Kovid-19 salgını ile ilgili tedbir ve yasaklar yayınlanan yeni NOTAM ile 7 Şubat Pazartesi gününe kadar uzatıldı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Zorlu Yunanistan'da şarj istasyonu kurmak için şirket kurdu

Zorlu Energy Solutions (ZES), Yunanistan’da şarj istasyonu kurmak için şirket kurdu. Kurulan şirketin adı ZES Solutions I.K.E. oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 18.333 vaka 73 ölüm 668 entübe

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 22 Ocak Cumartesi günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde toplam 18.333 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...