Kavala Oil işçileri tepkili: Şirket yönetimine uyarı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kavala Oil işçileri tepkili: Şirket yönetimine uyarı

Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti’nin Kavala ilinde faaliyet gösteren Kavala Oil A.Ş.’nin işçileri yayınladıkları ihtarname ile şirket yönetimine tepki gösterdiler.

‘Energean Oil and Gas’ grubuna bağlı şirketin aylardır işten çıkarmak istediği 230 işçiden 11’inin işten çıkmayı kabul ettiği belirtilirken, yerlerine 4 vasıfsız elemanın alındığını bildiren ‘Kavala Oil A.Ş. Çalışanları Birliği’, söz konusu 4 vasıfsız işçinin o pozisyonda çalışmasının kendileri için de, şirket için de diğer çalışanlar için de yüksek iş kazası riski teşkil ettiğini belirtiyor.

Bu sebeple kendileri alanlarında uzlaşana kadar işten çıkarılmayı kabul eden 11 çalışanın en az 6 aylığına sözleşmelerinin uzatılması talep edilirken, aksi durumda olası bir kazada tüm sorumluluğun şirkette olduğu ve kendilerinin her türlü hukuki hakları bildiriliyor.

SYRIZA Kavala Milletvekili Tonia Eleftheriadu da işçilere destek verirken, olası iş kazası riskinin büyüklüğüne dikkat çekti.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kavala’da denizde bulunan Rumen fotoğrafçının ölümü sır perdesi

Batı Trakya’nın da içinde yer aldığı Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti’ne bağlı Kavala’da denizden ölü olarak çıkartılan 38 yaşındaki Rumen fotoğrafçı Mikaela’nın ölümündeki sır perdesi aralanmaya çalışılıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Keramoti denizinde ölü kadın bulundu

Keramoti liman bölgesi içerisinde denizde ölü bir kadın bulundu. Liman yetkililerine haber verilirken talihsiz kadının cenazesi denizden çıkarılarak Kavala Hastanesi’ne kaldırıldı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Motosiklet sürücüsü son nefesini asfaltta bıraktı

Motosiklet kazalarına bir yenisi daha eklendi. Kavala’da bir genç daha ne yazık ki geçirdiği motosiklet kazasında yaşama veda etti.
Devamını oku...