Öğrencilere 2 yerine 3 self-test kararı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Öğrencilere 2 yerine 3 self-test kararı

Yunanistan’da hükümetin aldığı karar çerçevesinde öğrenciler, okulların açıldığı ilk hafta 2 yerine 3 self-test yapıyorlar.

10 Ocak Pazartesi günü ilk self-testlerini yapan öğrenciler, Salı günü ise ikinci self-testlerini yaparken, bu haftalık üçüncü self-test ise 14 Ocak Cuma günü yapılacak.

Önümüzdeki haftadan itibaren bugüne kadar olduğu gibi Salı ve Cuma günleri teslim edilmek üzere, bir gün öncesinden, iki test yapmaya devam edecekler.

Öğrencilerin aynı zamanda test sonuçlarını içeren sertifikayı https://edupass.gov.gr/ platformundan indirmeleri, çıktı alma ihtimali olmayanların velilerinin ise el yazısıyla test yapıldığına dair bir metin imzalamaları gerekiyor.

Son olarak, testlerin sunulduğu Salı ve Cuma günü bir öğrenci okula gitmemişse, test sonucunu okula gittiği bir sonraki gün götürmesi gerekiyor.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

İnternetten ayakkabı satan şirketin 500 bin evroluk vergi kaçırdığı tespit edildi

Yunanistan’da Kamu Gelirleri Bağımsız Kurumu (AADE), yaptığı denetimlerde bir internet mağazasının fatura kesmeden 2,8 milyon evroluk satış yaptığını tespit etti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Her 8 kişiden birinde görülüyor: Long-Kovid nedir, görüldüğünde ne yapmalı?

Long-Kovid terimi, enfeksiyondan 3 ay sonra ortaya çıkan, semptomları en az iki ay devam eden ve başka bir alternatif tanının olmadığı sağlık sorunu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Asgari ücret 10 yıl sonra 751 evroya yükseliyor

Yunanistan’da enflasyonun yükselmesi ve 2023 baharında gerçekleşmesi beklenen seçimlerle birlikte asgari ücrete zam meselesi de yeniden gündeme geldi.
Devamını oku...