Öğrencilere 2 yerine 3 self-test kararı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Öğrencilere 2 yerine 3 self-test kararı

Yunanistan’da hükümetin aldığı karar çerçevesinde öğrenciler, okulların açıldığı ilk hafta 2 yerine 3 self-test yapıyorlar.

10 Ocak Pazartesi günü ilk self-testlerini yapan öğrenciler, Salı günü ise ikinci self-testlerini yaparken, bu haftalık üçüncü self-test ise 14 Ocak Cuma günü yapılacak.

Önümüzdeki haftadan itibaren bugüne kadar olduğu gibi Salı ve Cuma günleri teslim edilmek üzere, bir gün öncesinden, iki test yapmaya devam edecekler.

Öğrencilerin aynı zamanda test sonuçlarını içeren sertifikayı https://edupass.gov.gr/ platformundan indirmeleri, çıktı alma ihtimali olmayanların velilerinin ise el yazısıyla test yapıldığına dair bir metin imzalamaları gerekiyor.

Son olarak, testlerin sunulduğu Salı ve Cuma günü bir öğrenci okula gitmemişse, test sonucunu okula gittiği bir sonraki gün götürmesi gerekiyor.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'a girişler hakkında yeni NOTAM

Yurtdışından Yunanistan’a girişlerde uygulanan mevcut koronavirüs Kovid-19 salgını ile ilgili tedbir ve yasaklar yayınlanan yeni NOTAM ile 7 Şubat Pazartesi gününe kadar uzatıldı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Zorlu Yunanistan'da şarj istasyonu kurmak için şirket kurdu

Zorlu Energy Solutions (ZES), Yunanistan’da şarj istasyonu kurmak için şirket kurdu. Kurulan şirketin adı ZES Solutions I.K.E. oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 18.333 vaka 73 ölüm 668 entübe

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 22 Ocak Cumartesi günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde toplam 18.333 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...