Yunanistan dışına çıkıp dönüşlerde test şartı geldi: İşte tüm detaylar - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan dışına çıkıp dönüşlerde test şartı geldi: İşte tüm detaylar

Fotoğraf karesinde Kipi-İpsala hudut kapıları arasında bulunan köprüdeki Yunan-Türk sınırı ve ülke bayrakları görülüyor.

Yunanistan dışına çıkıp dönen herkesten 48 saat kuralıi ptal edilerek aşılı veya aşısız olduğuna bakılmaksızın 24 saatlik negatif antijen (rapid) testi veya 72 saatlik negatif PCR testini göstermeleri gerekiyor.

Öte yandan artık 5 yaş ve üzeri aşılı veya aşısız herkes 24 saatlik negatif antijen (rapid) testi veya 72 saatlik negatif PCR testi ibraz etmeleri istenecek.

Yeni kuralları İskeçe (Xanthi) PASOK KİNAL PArtisi Milletvekili burhan Baran duyurdu.

Milletvekili Baran’ın açıklaması şöyle:

Değerli soydaşlarım bizler sizleri günü gününe uyarmak, değişikliklerden sizleri haberdar etmeye çalışırken, maalesef ülkemizde yaşanan günlük değişikliklerden dolayı zor durumda kalıyoruz.

Bakan tarafından yayınlanan ilk açıklamalarda, alınan kararlar doğrultusunda ülke dışında 48 saatten az süre kalanlar, yeni uygulama dışında kalacaktı. Ancak bu istisna yayınlanan kanun nezninde kararnamede bu uygulama kaldırılmıştır.

Yani Yunanistan dışına çıkıp, dönen herkesten, süreye bakılmaksızın, Yunanistana gelecek olan turistlerden (aşılı, aşısız) 24 saatlik antijen (rapid) testi veya 72 saatlik Pcr testi istenecektir. Bir başka değişiklik ise bu uygulamalar daha önce 10 yaş ve üzerine uygulanır iken tüm bu uygulamalar şimdi 5 yaş ve üzeri için uygulanacaktır.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'a girişler hakkında yeni NOTAM

Yurtdışından Yunanistan’a girişlerde uygulanan mevcut koronavirüs Kovid-19 salgını ile ilgili tedbir ve yasaklar yayınlanan yeni NOTAM ile 7 Şubat Pazartesi gününe kadar uzatıldı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Zorlu Yunanistan'da şarj istasyonu kurmak için şirket kurdu

Zorlu Energy Solutions (ZES), Yunanistan’da şarj istasyonu kurmak için şirket kurdu. Kurulan şirketin adı ZES Solutions I.K.E. oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 18.333 vaka 73 ölüm 668 entübe

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 22 Ocak Cumartesi günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde toplam 18.333 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...