200 kadının çocuk paralarını cebe indirdi - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

200 kadının çocuk paralarını cebe indirdi

Yunanistan’ın Ahaia kentinde 1000 kişinin TAXISNET kodlarını ele geçiren adam 200 kadının çocuk paralarını cebe indirmeyi başardı.

Batı Ahaia’da 28 yaşındaki bir adam çaldığı TAXISNET şifreleriyle yasadışı şekilde devlet bilgi sistemine girerek ve 200 kadının çocuk paralarını zimmetine geçirme suçlarından tutuklandı. Zanlının iki suç ortağı ise aranıyor.

Batı Achaia’da dün öğle saatlerinde gözaltına alınan 28 yaşındaki Roman adam hakkında zimmete para geçirme, bilgi sistemine yasa dışı erişim ve kara para aklama suçlarından dava açıldı.

Aynı davada, bir erkek ve bir kadın hakkında da dava açılmış olup, tüm polis eşkalleri belirlenen bu kişileri aramayı sürdürüyor.

Özellikle 29 Ekim’de Ahaia’nın bir bölgesinde, failler bir muhasebe bürosuna girdiler ve içeriden yaklaşık 1.000 vatandaşın kişisel TAXISNET kodlarını içeren iki defteri çaldılar.

29 ve 30 Kasım tarihlerinde Batı Ahaia karakoluna gelen altı kadın, toplamda yaklaşık 4.000 avro tutarındaki çocuk paralarının hesaplarına yatırılmadığından şikayet ettiler..

Batı Ahaia Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturmada, yine 20 Roman kadının çocuk ödeneklerinin çalındığını ve toplam 14 bin evronun 28 yaşındaki Roman adam ve iki işbirlikçisinin banka hesaplarında  ortaya çıktı. 

Polis, Kara Para Aklamayı Önleme Kurumu ile işbirliği içinde, 3 zanlının banka hesaplarını dondurdu.

Dolandırıcıların bölgedeki 200 kadına ulaştığı tahmin ediliyor, ancak bunu bildirenlerin sayısı 20’’ye ancak ulaşmış durumunda.

3 zanlı muhasebeden yürüttükleri TAXISNET kodlarını kullanarak, çocuk yardımı başvuru platformuna girdiler ve banka hesaplarını kendi numarlarıyla değiştirdiler.

Tutuklanan şahsın davası Patras Asliye Hukuk Mahkemesi görülecek. 

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'a girişler hakkında yeni NOTAM

Yurtdışından Yunanistan’a girişlerde uygulanan mevcut koronavirüs Kovid-19 salgını ile ilgili tedbir ve yasaklar yayınlanan yeni NOTAM ile 7 Şubat Pazartesi gününe kadar uzatıldı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Zorlu Yunanistan'da şarj istasyonu kurmak için şirket kurdu

Zorlu Energy Solutions (ZES), Yunanistan’da şarj istasyonu kurmak için şirket kurdu. Kurulan şirketin adı ZES Solutions I.K.E. oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 18.333 vaka 73 ölüm 668 entübe

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 22 Ocak Cumartesi günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde toplam 18.333 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...