Sağlık çalışanları haykırdı: Bizi felakete sürükleyen bu hükümet düşsün! - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Sağlık çalışanları haykırdı: Bizi felakete sürükleyen bu hükümet düşsün!

Görsel arşivden kullanılmıştır.

Yunanistan Devlet Hastaneleri Çalışanları Federasyonu’nun (POEDİN) çağrısıyla gerçekleşen sağlık çalışanları genel grevi büyük bir katılımla gerçekleşti.

Özellikle başkent Atina’da Maliye Bakanlığı’na yürüyen sağlık çalışanları, ‘ülkeyi felakete sürükleyen bu hükümet düşsün’ sloganları attı.

Çalışması askıya alınan meslektaşlarının işlerine geri dönmesi, sözleşmeli sağlık personelinin kadrolu yapılması, Ulusal Sağlık Sistemi’nin (ESY) güçlendirilmesi, sağlık sektörünün ağır ve sağlıksız iş koşulları grubuna dahil edilmesi gibi taleplerle sokağa çıkan göstericiler, aynı zamanda pandemi günlerinde koronavirüs nedeniyle gerçekleşen sağlık çalışanları ölümlerinin de ‘iş kazası’ kategorisine dahil edilmesini ve ölen sağlık personelinin ailesine tazminat verilmesini talep ediyorlar.

POEDİN’in çağrısıyla gerçekleşen eyleme, Kamu Çalışanları Sendikası (ADEDY) ve çeşitli meslek örgütleri de destek verdi.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'a girişler hakkında yeni NOTAM

Yurtdışından Yunanistan’a girişlerde uygulanan mevcut koronavirüs Kovid-19 salgını ile ilgili tedbir ve yasaklar yayınlanan yeni NOTAM ile 7 Şubat Pazartesi gününe kadar uzatıldı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Zorlu Yunanistan'da şarj istasyonu kurmak için şirket kurdu

Zorlu Energy Solutions (ZES), Yunanistan’da şarj istasyonu kurmak için şirket kurdu. Kurulan şirketin adı ZES Solutions I.K.E. oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 18.333 vaka 73 ölüm 668 entübe

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 22 Ocak Cumartesi günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde toplam 18.333 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...