Batı Trakyalılar hâlâ tren bekliyor: Seferler ne zaman başlayacak? - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakyalılar hâlâ tren bekliyor: Seferler ne zaman başlayacak?

2019 yılında demiryollarında onarım nedeniyle 3 aylığına durdurulan Drama – Dedeağaç (Alexandroupoli) arasındaki seferler, aradan 2 yıl geçmesine rağmen başlamış değil.

TRAINOSE’nin 31 Temmuz 2019’da onarım için Drama-Dedeağaç seferlerini 3 aylığına durdurduğunu açıklamasının ardından 2 yılı aşkın süre geçmesine rağmen, seferlerin bir türlü başlamaması Batı Trakyalılar arasında homurdanmalara neden olmaya başladı.

Yaklaşık 205 kilometrelik Selanik – Kavala – İskeçe (Xanthi) hattının onarımı için ihalenin önümüzdeki günlerde açılacağı duyurulurken, söz konusu hatta yeni trenlerin saatte 160-200 kilometre hızla hareket edecekleri, bunun da İskeçe – Selanik seferinin 1 saat sürmesi anlamına geldiği vurgulanıyor.

An itibariyle Atina’dan Drama’ya kadar tren seyahatleri trenle gerçekleşirken, müşteriler buradan itibaren otobüse bindiriliyor ve Batı Trakya’daki istikametlerine kadar otobüsle gönderiliyor.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe’de buzlu yollar: Bir günde 3 kaza

Yunanistan genelinde hakim olan ‘Elpida’ kötü hava dalgası, Batı Trakya’da da etkili olurken, trafik kazalarını da beraberinde getirdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Rodop ilinde kurtlar at ve köpeğe saldırdı: Kurtulan olmadı

Batı Trakya’da son günlerde yeniden boy göstermeye başlayan kurtlar, başta avcılar olmak üzere kırsal kesimde yaşayan insanların başını ağrıtmaya devam ediyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Elpida kötü hava dalgası: Donacağız, ısı -19’lara düşecek

Yunanistan’da 21 Ocak Cuma akşamı itibariyle etkili olmaya başlayacak olan Elpida kötü hava dalgası kapsamında vatandaşları aşırı soğuk ve kar bekliyor.
Devamını oku...