Papandreu: Yoksa şu anda Türkiye’den daha kötü durumda olurduk - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Papandreu: Yoksa şu anda Türkiye’den daha kötü durumda olurduk

KINAL partisi genel başkan adayı ve eski Başbakan Yorgo Papandreu, başbakanlığı döneminde yaptıkları ve gelecekteki projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

KINAL başkanlık seçimlerinde asıl sorunun kimin yeniden partiyi büyütebileceği, kimin insanların geri dönmesi için ilham verebileceği, kimin pandemi döneminde ilericiliğin ne olduğuna dair önemli fikirler üretebileceği olduğunu belirten Papandreu, kendisinin bu konuda güçlü bir ses olabileceğine inandığını söyledi.

KINAL’ın yeniden iktidar olması gerektiğini belirten eski Başbakan’ın, ‘İsterse başbakan sosyalist alandan başka biri olsun’ ifadelerini kullanması dikkat çekti.

Papandreu, kendi hükümetinden sonra Papadimos önderliğinde kurulan PASOK-ND koalisyonunun iyi bir işbirliği olduğunu, ancak o dönemki ND lideri Antonis Samaras’ın bu hükümeti yıktığını, eğer yıkmasa ülkenin daha o zaman memorandumlardan çıkacağını iddia etti.

Kendi iktidarı döneminde Alman Maliye Bakanı Wolfgang Schäuble’nin Yunanistan’ı evro para biriminden çıkarmaya çalıştığını, eğer bu emelini gerçekleştirse, bugün Yunanistan’ın Türkiye’den daha kötü durumda olacağını öne süren Papandreu, ‘Bugün Türk Lirası’nın durumunu görüyorsunuz. Eğer evrodan çıksak daha kötü olurduk. Türkiye üretimi de olan bir ülke. Biz daha çok ithalata bağlıyız. Afrika ülkeleri gibi insani yardıma muhtaç kalacaktık’ ifadelerini kullandı.

ND ve SYRIZA’nın o dönem tüm suçu PASOK’a yıkmaya çalıştığını, oysa halkın gerçeği gördüğünü söyleyen Papandreu, ülkeyi memorandumlara ND’nın soktuğunu, kendisinin sadece kredi aldığını söyledi.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Başbakan Miçotakis Rusya yolcusu

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis önümüzdeki hafta Rusya’ya giderek Rus lider Putin ile görüşmesi bekleniyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

200 kadının çocuk paralarını cebe indirdi

Yunanistan’ın Ahaia kentinde 1000 kişinin TAXISNET kodlarını ele geçiren adam 200 kadının çocuk paralarını cebe indirmeyi başardı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Sağlık çalışanları haykırdı: Bizi felakete sürükleyen bu hükümet düşsün!

Yunanistan Devlet Hastaneleri Çalışanları Federasyonu’nun (POEDİN) çağrısıyla gerçekleşen sağlık çalışanları genel grevi büyük bir katılımla gerçekleşti.
Devamını oku...