Beklenen oldu: Yeni yasaklar açıklandı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Beklenen oldu: Yeni yasaklar açıklandı

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis beklenen açıklamayı yaptı ve koronavirüs Kovid-19 salgınıyla mücadelede yürürlüğe girecek yeni yasaklamaları duyurdu.

Başbakan Miçotakis, 22 Kasım Pazartesi gününden itibaren aşı vurdurmamış yetişkin yurttaşların lokanta ve kafeteryaların yanı sıra sinema, tiyatro, müze, spor salonu gibi kapalı alanlara da girişlerine yasak getirildiğini açıkladı. Aşısızların giriş yapabilmesi için negatif rapid test sonucu ile kimliklerini ibraz etmeleri gerekiyor.

Açıklanan yeni yasaklamalar kapsamında bundan böyle, kapalı kamusal alanlara giriş için aşı sertifikası talep edilirken, 60 yaş üzerindeki kişilerin kapalı alanlara girebilmeleri için ise ikinci doz aşı tarihinin üzerinden en fazla 7 ay geçmiş olması, ikinci doz aşısının üzerinden 7 ayı aşkın zaman geçenlerin ise üçüncü doz aşıyı vurdurmuş olmaları şart koşulacak. Negatif rapid test sonucu ve kimliğini ibraz etmeyen aşısız yurttaşların ise girişlerine izin verilmeyecek.

Öte yandan koronavirüs vakalarında düşüş sağlanana kadar işyerlerinde ve toplu taşıma araçlarındaki yoğunluğun azaltılması amacıyla kamu sektörü ve özel sektörde değişken vardiya uygulamasına gidileceği duyuruldu.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

İnternetten ayakkabı satan şirketin 500 bin evroluk vergi kaçırdığı tespit edildi

Yunanistan’da Kamu Gelirleri Bağımsız Kurumu (AADE), yaptığı denetimlerde bir internet mağazasının fatura kesmeden 2,8 milyon evroluk satış yaptığını tespit etti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Asgari ücret 10 yıl sonra 751 evroya yükseliyor

Yunanistan’da enflasyonun yükselmesi ve 2023 baharında gerçekleşmesi beklenen seçimlerle birlikte asgari ücrete zam meselesi de yeniden gündeme geldi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Eylül ayı emekli maaşları ne zaman ödenecek belli oldu

Yunanistan’da Eylül ayı emekli maaşları 26 Ağustos günü ödenmeye başlıyor.
Devamını oku...