Miçotakis: Avusturya gibi aşısızları evlere kapatmayacağız - Türkiye anlaşmaya uysun - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Miçotakis: Avusturya gibi aşısızları evlere kapatmayacağız – Türkiye anlaşmaya uysun

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Londra’da katıldığı bir televizyon programında, Yunanistan’da, Avusturya’da olduğu gibi aşısızların evlere kapatılmayacağını söyledi.

Alınan yeni önlemler sonrasında son iki haftada yüzlerce vatandaşın aşı vurdurmaya yöneldiğini belirten Başbakan, Britanya vatandaşlarını da şimdiden gönül rahatlığıyla yaz tatilleri için Yunanistan’da rezervasyonlarını yaptırmaya davet etti.

Mülteci krizine de değinen Miçotakis, son 3 yılda Yunanistan’ın 50 binin üzerinde sığınma talebi aldığını, hiçkimsenin Yunanistan’ı insan haklarına saygı duymadığını söylemeye hakkı olmadığını belirtti.

Türkiye’yi AB ile yapılan anlaşmaya uymaya davet eden Başbakan, yasadışı göçmen akının durdurulması için Türkiye’nin daha fazla şey yapabileceğini vurguladı.

‘Eğer sınırlarını çok iyi koruduğunun mesajını net bir şekilde vermezsen, daha fazla insan illegal yollarla Yunanistan’a girmeye kalkar’ diyen Miçotakis, Yunanistan’ın sınırlarını son derece iyi koruduğunu kaydeti.

Öte yandan Britanya Başbakanı Boris Johnson ile görüşmesinde Britanya Müzesi’ndeki Parthenonas heykellerinin Yunanistan’a iadesini isteyeceğini de vurgulayan Başbakan, ‘Bunları ödünç olarak değil, tamamen istiyoruz’ dedi.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Başbakan Miçotakis Rusya yolcusu

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis önümüzdeki hafta Rusya’ya giderek Rus lider Putin ile görüşmesi bekleniyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

200 kadının çocuk paralarını cebe indirdi

Yunanistan’ın Ahaia kentinde 1000 kişinin TAXISNET kodlarını ele geçiren adam 200 kadının çocuk paralarını cebe indirmeyi başardı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Sağlık çalışanları haykırdı: Bizi felakete sürükleyen bu hükümet düşsün!

Yunanistan Devlet Hastaneleri Çalışanları Federasyonu’nun (POEDİN) çağrısıyla gerçekleşen sağlık çalışanları genel grevi büyük bir katılımla gerçekleşti.
Devamını oku...