Fofi Gennimata kanserle mücadelesinde son olarak ne demişti? - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Fofi Gennimata kanserle mücadelesinde son olarak ne demişti?

Kanserle mücadelesinde yenikl düşen ve 25 Ekim Pazartesi günü 56 yaşında hayata veda eden KINAL lideri Fofi Gennimata, geçirdiği hastalığı geçtiğimiz yıl Eleonora Meleti’ye anlatmıştı.

Meleti’nin ‘Mesanihta’ isimli programına katılan Gennimata, anne ve babasını da 7 ay arayla kanserden kaybettiğini belirtirken, PASOK partisinin bakanı olan babası Yorgos Gennimatas’ın 55 yaşında hayatını kaybettiğini anımsatmıştı.

Annesinin ise tam 10 yıl boyunca göğüs kanseriyle mücadele ettiğini ve babasının ölümünden 7 ay sonra hayata gözlerini yumduğunu belirten KINAL lideri, son anına kadar mücadeleyi bırakmadığını ve dans ettiğini eklemişti.

Kendisinin de çocuk sahibi olduktan sonra bu olayı düşündüğünü ve çocuklarını küçük yaşta bırakıp gitmenin, hatta büyüdüklerinde onun yüzünü, sıcaklığını hatırlamamasının korkunç olacağını düşündüğünü belirten Gennimata, bundan çok korktuğunu aktarmıştı.

KINAL Lideri, “İlk başta kanserin bir gün bizim de kapımızı çalacağını düşündük. Sonra yaşam şartları bize bunu unutturdu ve normal yaşama döndük, onu yaşamımızdan çıkardık. Fakat geri geldi ve onla yaşamaya alıştık. Cumartesi fark ettim, Pazartesi ameliyat oldum, bir sonraki Cumartesi kongrede kürsüde konuşuyordum” ifadelerini kullanmıştı.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da iki göçmen teknesi battı: Onlarca ölü var

Yunanistan Sahil Güvenlik birimi tarafından yapılan açıklamaya göre, Kithira ve Lesvos adaları açıklarında iki göçmen teknesi battı. Her iki teknede de onlarca göçmen can verdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Başbakan Miçotakis'in kayınpederi hayatını kaybetti

Yunanistan Başbakan Kiryakos Miçotakis’in eşi Marevas Grabovski-Miçotakis’in babası hayatını kaybetti. Miçotakis’in kayınpederi Voytek Grabovski 89 yaşındaydı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İş kazalarında Yunanistan rekora koşuyor: İki işçi daha can verdi

Yunanistan’ın, çalışırken hayatını kaybeden işçiler konusundaki ‘negatif rekoru’na iki yeni iş kazası daha eklendi.
Devamını oku...