Dikkat! Batı Trakya’da 'Amazon' diyerek telefon üzerinden dolandırıyorlar - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dikkat! Batı Trakya’da ‘Amazon’ diyerek telefon üzerinden dolandırıyorlar

Yunanistan’da olduğu gibi Batı Trakya’da da her geçen gün artan dolandırıcılık davalarına bir yenisinin daha eklendiği bildirildi.

Özellikle İskeçe (Xanthi) şehrinde görülen olayda, vatandaşların yabancı ve genellikle Birleşik Krallık kodlu telefonlardan arandığı veya sesli mesaj gönderildiği, dünyaca ünlü Amazon şirketinin adını kullanarak dolandırılmaya çalışıldıkları aktarıldı.

Amazon’un pandemi ortasında kazancına kazanç kattığı ve telefon edilen ‘şanslı’ kişilere para kazanma imkanı sunduğunu söyleyen dolandırıcılar, vatandaşlardan özel bilgilerini alarak banka hesaplarını ele geçiriyorlar.

Polis, vatandaşlardan e-banking şifrelerini isteyen veya belirli hesaplara bir miktar para yatırmalarını isteyen dolandırıcılara itibar edilmemesi ve kendileriyle hiçbir bilginin paylaşılmamasını salık veriyor.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakyalılar hâlâ tren bekliyor: Seferler ne zaman başlayacak?

2019 yılında demiryollarında onarım nedeniyle 3 aylığına durdurulan Drama – Dedeağaç (Alexandroupoli) arasındaki seferler, aradan 2 yıl geçmesine rağmen başlamış değil.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’ya kanser hastaları için yeni cihaz geliyor

Batı Trakya’nın Dedeağaç (Alexandroupoli) Hastanesi, onkoloji hastalarına pet-scan testi yapma makinesine önümüzdeki günlerde kavuşuyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine Hastanesi çalışanları greve gidiyor

Batı Trakya’nın Gümülcine (Komotini) Devlet Hastanesi Çalışanları Derneği, 1 Aralık 2021 Çarşamba günü 24 saatliğine greve gidecekler.
Devamını oku...