Yassıköy'de anamuhalefetten Önder Mümin'e kınama - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yassıköy’de anamuhalefetten Önder Mümin’e kınama

Yassıköy Belediyesi Demokratik İşbirliği Listesi

Yassıköy Belediyesi Demokratik İşbirliği Listesi, Edip Akbayram konseri için DEB Partisi’nin stadyum talebini karşılıksız bırakan Belediye Başkanı Önder Mümin’i kınadıklarını açıkladı.

Yassıköy Belediyesi Demokratik İşbirliği Listesi’nin basına gönderdiği kınama açıklaması şöyle:

Yassıköy Belediye Başkanı Sayın Önder Mümin’in son dönemde toplumsal hassasiyetleri zedeleyen tutum ve davranışları tüm toplumumuzu olduğu gibi bizleri de derinden üzmüştür.

Basın yoluyla haberdar olduğumuz, Dostluk Eşitlik ve Barış Partisi’nin 30. kuruluş yıldönümü vesilesiyle Yassıköy Belediye Stadyumunda düzenlemek istediği konsere Belediye Başkanı Önder Mümin tarafından cevap verilmemesi, Partinin 1 Eylül tarihinde resmi olarak Belediye Meclisine göndermiş olduğu dilekçenin hiç bir Belediye Meclis üyesine dahi sorulmadan cevapsız bırakılması ya da bir anlamda reddedilmesi  tarafımızdan asla kabul edilebilecek bir durum değildir.

Buna benzer konularda  Belediye Meclisi kararı örnekleri mevcuttur. Bu konuda ise düşündürücü bir şekilde Belediye Meclisi kasten haberdar edilmemiştir.

Başkan Önder Mümin Belediyeyi ve Belediyeye ait mülkü yani kamu malını şahsi malı gibi görmektedir. Belediye sınırları içerisindeki topluma hizmet amaçlı alanlar Belediye Meclisi onayladığı  takdirde tüm toplum yararına resmen kullanılabilmektedir. 

Bizler Başkan Önder Mümin’e Belediyenin kendi şahsi mülkü olmadığını hatırlatır, Dostluk Eşitlik ve Barış Partisi’nin dilekçesini cevapsız bıraktığı için kendisini şiddetle KINADIĞIMIZI belirtiriz.

YASSIKÖY BELEDİYESİ DEMOKRATİK İŞBİRLİĞİ LİSTESİ

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yassıköy'de iki aday yarışacak

Yunanistan’da yerel seçimler içinæ adayların başvuru süreci 31 Ağustos Perşembe gecesi sona ererken Yassıköy Belediye başkanlığı için Caner İmam ve Mehmet Mehmet listelerini yatırarak seçimlerde yer alacaklarını duyurdular.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İsmet Kadı,Topsidis'in listesinden adaylığı açıkladı

Yassıköy Belediyesi eski başkanlarından İsmet Kadı, Doğu Makedonya – Trakya Eyalet Meclis üyeliğine aday olduğunu duyurdu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Mümin Mümin Yassıköy Belediyesi başkan adaylığını duyurdu

Batı Trakya’nın Yassıköy (İasmos) Belediyesi’nde istifa eden Önder Mümin’in yerine başkanlık görevine gelen Mümin Mümin, önümüzdeki seçimlerde de göreve talip olduğunu duyurdu.
Devamını oku...