Çipras: Erken seçime gideceğiz ve seçimi SYRIZA kazanacak - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çipras: Erken seçime gideceğiz ve seçimi SYRIZA kazanacak

SYRIZA Partisi Genel Başkanı Aleksis Çipras

Yunanistan’da anamuhalefetteki SYRIZA partisi lideri Aleksis Çipras, Miçotakis ve hükümetinin yıprandığını, erken seçime gitmesinin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Miçotakis’in gün geçtikçe hükümetinin daha da yıprandığını göreceğini ve 2022 baharında erken seçime gideceğini belirten Çipras, ‘Bu seçimleri de SYRIZA kazanacak ve kurulacak yeni hükümetin bel kemiğini oluşturacak’ dedi.

Başbakan Miçotakis’in, medyanın da yardımıyla, bir buçuk yıldır tatlı bir hayal yaşadığını belirten SYRIZA lideri, halkın ise bugün acı gerçeği yaşadığını vurguladı.

Yeni kabine değişikliğine de değinen Çipras, Başbakan’ın kendi milletvekilleri arasından uygun insan bulamayıp Kıbrıs’tan bakan ithal ettiğini belirtti.

‘Hükümet ülkeyi spornsorlar için yönetiyor’ diyen SYRIZA lideri, 40 bin öğrencinin üniversite giriş sınavlarında açıkta kalmasının, çalışma ve emeklilik yasasındaki reformların bunun en açık göstergesi olduğunu kaydetti.

Miçotakis’in her başarısızlıkta sorumluluğu başkasına yüklediğini belirten Çipras, ‘Pandemi için uluslararası kriz suçlu. Yangınlar için iklim değişikliği suçlu. Yapamadığı kabine değişikliği için Çipras suçlu. Kendisinin hiçbir suçu yok. Yeter’ dedi.

Çipras, son olarak, hükümetin sağlık sistemini desteklemek yerine medyaya para yağdırdığını belirtirken, böyle bir hükümetin vatandaşı aşı vurdurma konusunda ikna edemeyeceğini söyledi.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan Sağlık Bakanı açıkladı: Yeni bir komple kapanma mümkün mü?

Yunanistan Sağlık Bakanı Thanos Plevris, Economist’in başkent Atina’da gerçekleştirdiği etkinlikte yaptığı konuşmada ülke olarak komple yeni bir kapanmanın (lockdown) söz konusu olmadığını söyledi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da maske kuralında yeni gelişme

Yunanistan’da aktif koronavirüs vakalarının yoğun olduğu ‘kırmızı’ (yüksek risk) bölgelerde maske zorunluluğunun yeniden getirilmesi tartışması alevlenmiş durumda.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni gelişme: Papandreu KINAL liderliğine aday olacak mı?

Yunanistan’da muhalefetteki KINAL partisinde başkanlık seçimi yaklaşırken, adaylar arasında da rekabet kızışıyor.
Devamını oku...