Yasaklarla boğuşan Mikonos’ta kısıtlamalar kalkıyor mu? | Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yasaklarla boğuşan Mikonos’ta kısıtlamalar kalkıyor mu?

Yunanistan’da koronavirüs vakalarının artması nedeniyle kısıtlamaların getirildiği Mikonos adasında kısıtlamaların sürüp sürmeyeceği merak konusu olmaya devam ediyor.

Hatırlanacağı üzere, 26 Temmuz Pazartesi gününe kadar adada 01:00 – 06:00 arası sokağa çıkma kısıtlaması ve işletmelerde müzik yasağı getirilmişti.

Tüm veriler söz konusu yasakların Pazartesi itibariyle son bulacağı ve uzatılmayacağı yönünde iken, Yunanistan Turizm Bakanı Haris Theoharis ise söz konusu kısıtlamalar nedeniyle adada rezervasyonların iptal edilmeye başlandığı yönündeki iddiaları reddederek, ‘Rezervasyonlar sadece bunları yazanların hayallerinde iptal edildi’ dedi.

Son olarak, anamuhalefetteki SYRIZA partisi lideri Aleksis Çipras’ın da hafta içerisinde adayı ziyaret edeceği kaydedildi.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 2070 vaka 5 ölüm

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 26 Temmuz Pazartesi günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde toplam 2070 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

EFKA ve OAED 2,5 milyar evro ödeme yapıyor

Çalışma ve Sosyal Meseleler Bakanlığı, e-EFKA ve OAED’in planlamasına göre, 26-30 Temmuz tarihleri arasında yaklaşık 5,6 milyon hak sahibine 2,5 milyar evro ödeme yapılacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Aile içi şiddet uygulayan veya orman yakanlara ağır ceza yasası geliyor!

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, 26 Temmuz Pazartesi günü gerçekleşen Bakanlar Kurulu toplantısında, çocuk ve kadınlara şiddet uygulayanlar ile ormanları yakanlara verilecek cezaların ağırlaştırılacağını duyurdu.
Devamını oku...