Yunan polisi: Midilli’de insan kaçakçılığı ve casusluk çetesi tespit edildi | Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunan polisi: Midilli’de insan kaçakçılığı ve casusluk çetesi tespit edildi

Yunanistan’da Kuzey Ege Emniyet Müdürlüğü, Lesvos (Midilli) adasında Türkiye üzerinden insan kaçakçılığı ve casusluk yaptığı belirlenen bir çetenin tespit edildiğini duyurdu.

‘İnsani yardım’ adı altında, söz konusu çetenin sosyal medya ve sosyal ağlar üzerinden mülteci akınını yönlendirdikleri ve karşılıklı bilgi alışverişinde bulundukları aktarıldı.

Söz konusu çetede Kâr Amacı Gütmeyen Topluluk (MKO) mensubu bir Norveçli, bir Amerikalı ve iki Britanyalı dışında Suriyeli ve Afgan 6 kişinin daha yer aldığı belirtiliyor.

Söz konusu çete hakkında iddianame hazırlanırken sanıklar ülkeye illegal yoldan mülteci sokma ve casusluk suçundan yargılanacaklar.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 2070 vaka 5 ölüm

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 26 Temmuz Pazartesi günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde toplam 2070 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

EFKA ve OAED 2,5 milyar evro ödeme yapıyor

Çalışma ve Sosyal Meseleler Bakanlığı, e-EFKA ve OAED’in planlamasına göre, 26-30 Temmuz tarihleri arasında yaklaşık 5,6 milyon hak sahibine 2,5 milyar evro ödeme yapılacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Aile içi şiddet uygulayan veya orman yakanlara ağır ceza yasası geliyor!

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, 26 Temmuz Pazartesi günü gerçekleşen Bakanlar Kurulu toplantısında, çocuk ve kadınlara şiddet uygulayanlar ile ormanları yakanlara verilecek cezaların ağırlaştırılacağını duyurdu.
Devamını oku...