Özel işletmeler aşı vurduran çalışanlarına 150 evro bonus veriyor | Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Özel işletmeler aşı vurduran çalışanlarına 150 evro bonus veriyor

Yunanistan’da koronavirüs vaka sayılarının patlama sergilemesiyle birlikte bir dizi kısıtlama getirilen Mikonos adasında, işletmeler farklı bir yönteme geçmiş durumda.

Mikonos İşletmeciler ve Esnaflar Derneği, getirilen kısıtlamalar sonrasında rezervasyonların iptal edilmeye başlandığını, adanın bu turizm sezonunu da kaybedecek gücü olmadığını aktarıyor.

Turistlere karşı yanlış mesaj verilmemesi gerektiğini belirten işletme sahipleri, hükümetten işletmelerde akşamları konan müzik yasağı ile gece 01:00 – 06:00 saatleri arasında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını kaldırmasını talep ediyorlar.

Buna alternatif olarak işletmelerin iç kısımlarında ve kalabalığın oluştuğu alanlarda maske zorunluluğu, seyahat sertifikası olmayan tüm ziyaretçiler için 72 saatte bir PCR veya 48 saatte bir Rapid test zorunluluğu ve tüm çalışanların tek dozluk Johnson&Johnson aşısıyla aşılanmalarını öneriyor.

Son olarak, öneriler arasında işletme sahiplerinin aşı vurduran çalışanlarına 150 evro bonuş vermeleri bulunuyor.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 2070 vaka 5 ölüm

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 26 Temmuz Pazartesi günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde toplam 2070 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

EFKA ve OAED 2,5 milyar evro ödeme yapıyor

Çalışma ve Sosyal Meseleler Bakanlığı, e-EFKA ve OAED’in planlamasına göre, 26-30 Temmuz tarihleri arasında yaklaşık 5,6 milyon hak sahibine 2,5 milyar evro ödeme yapılacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Aile içi şiddet uygulayan veya orman yakanlara ağır ceza yasası geliyor!

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, 26 Temmuz Pazartesi günü gerçekleşen Bakanlar Kurulu toplantısında, çocuk ve kadınlara şiddet uygulayanlar ile ormanları yakanlara verilecek cezaların ağırlaştırılacağını duyurdu.
Devamını oku...