Yunanistan’a kimler sadece rapid testle gelebilecek, kimler karantinaya alınacak? | Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’a kimler sadece rapid testle gelebilecek, kimler karantinaya alınacak?

Yunanistan Sağlık Bakanlığı’na bağlı Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanları Heyeti, ülkeye giriş yapacak olan turistler ve ziyaretçiler konusunda düzenleme önerdi.

Haberle ilgili yayını izlemek için videoya TIKLAYIN

Heyetin önerisine göre, Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi’nin dünyadaki ülkeleri vaka sayılarına göre renklere göre böldüğü gruplama kullanılacak.

Buna göre Yunanistan’a ‘yeşil’ (koronavirüs konusunda güvenli) gruba dahil edilen ülkelerden gelecek olanlar, eğer aşılanmamış iseler, 48 saat içerisinde yapılmış hızlı/rapid testle bile gelebilecekler ve kendilerinden 72 saat içerisinde yapılmış PCR testi zorunluluğu istenmeyecek.

‘Turuncu’ gruptaki ülkelerden gelecek olanların ise aşılanmış olmaları veya aşılanmadıysalar son 72 saat içerisinde PCR testi yaptırmaları gerekecek.

‘Kırmızı’ gruptaki ülkelerden gelecek olanlar ise aşılanmış veya son 72 saat içerisinde PCR testi yaptırmış olmanın ötesinde, Yunanistan’a giriş yaptıklarında 7 günlüğüne karantinaya alınacaklar.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 2070 vaka 5 ölüm

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 26 Temmuz Pazartesi günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde toplam 2070 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

EFKA ve OAED 2,5 milyar evro ödeme yapıyor

Çalışma ve Sosyal Meseleler Bakanlığı, e-EFKA ve OAED’in planlamasına göre, 26-30 Temmuz tarihleri arasında yaklaşık 5,6 milyon hak sahibine 2,5 milyar evro ödeme yapılacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Aile içi şiddet uygulayan veya orman yakanlara ağır ceza yasası geliyor!

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, 26 Temmuz Pazartesi günü gerçekleşen Bakanlar Kurulu toplantısında, çocuk ve kadınlara şiddet uygulayanlar ile ormanları yakanlara verilecek cezaların ağırlaştırılacağını duyurdu.
Devamını oku...