Yunanistan Batı Trakya Haber

Avrupa Futbol Şampiyonası EURO 2020 fikstürü

Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) 11 Haziran Cuma günü başlıyor.

EURO 2020 Şampiyonası, 11 Temmuz’da Londra’daki Wembley Stadı’nda oynanacak olan final maçıyla sona erecek.

Gruplar ve maç programı şöyle (saatler TSİ):

A (Roma/Bakü): Türkiye, İtalya, Galler, İsviçre

B (Kopenhag/St. Petersburg): Danimarka, Finlandiya, Belçika, Rusya

C (Amsterdam/Bükreş): Hollanda, Ukrayna, Avusturya, Kuzey Makedonya

D (Londra/Glasgow): İngiltere, Hırvatistan, İskoçya, Çek Cumhuriyeti

E (Sevilla/St. Petersburg): İspanya, İsveç, Polonya, Slovakya

F (Münih/Budapeşte): Macaristan, Portekiz, Fransa, Almanya

EURO 2020 GRUP AŞAMASI

11 Haziran Cuma

A Grubu: Türkiye – İtalya (22.00, Roma)

12 Haziran Cumartesi

A Grubu: Galler – İsviçre (16.00, Bakü)

B Grubu: Danimarka – Finlandiya (19.00, Kopenhag)

B Grubu: Belçika – Rusya (22.00, St. Petersburg)

13 Haziran Pazar

D Grubu: İngiltere – Hırvatistan (16.00, Londra)

C Grubu: Avusturya – Kuzey Makedonya (19.00, Bükreş)

C Grubu: Hollanda – Ukrayna (22.00, Amsterdam)

14 Haziran Pazartesi

D Grubu: İskoçya – Çek Cumhuriyeti (16.00, Glasgow)

E Grubu: Polonya – Slovakya (19.00, St. Petersburg)

E Grubu: İspanya – İsveç (21.00, Sevilla)

15 Haziran Salı

F Grubu: Macaristan – Portekiz (19.00, Budapeşte)

F Grubu: Fransa – Almanya (22.00, Münih)

16 Haziran Çarşamba

B Grubu: Finlandiya – Rusya (16.00, St. Petersburg)

A Grubu: Türkiye – Galler (19.00, Bakü)

A Grubu: İtalya – İsviçre (22.00, Roma)

17 Haziran Perşembe

C Grubu: Ukrayna – Kuzey Makedonya (16.00, Bükreş)

B Grubu: Danimarka – Belçika (19.00, Kopenhag)

C Grubu: Hollanda – Avusturya (22.00, Amsterdam)

18 Haziran Cuma

E Grubu: İsveç – Slovakya (16.00, St. Petersburg)

D grubu: Hırvatistan – Çek Cumhuriyeti (19.00, Glasgow)

D grubu: İngiltere – İskoçya (22.00, Londra)

19 Haziran Cumartesi

F Grubu: Macaristan – Fransa (16.00, Budapeşte)

F Grubu: Portekiz – Almanya (19.00, Münih)

E Grubu: İspanya – Polonya (22.00, Sevilla)

20 Haziran Pazar

A Grubu: İsviçre – Türkiye (19.00, Bakü)

A Grubu: İtalya – Galler (19.00, Roma)

21 Haziran Pazartesi:

C Grubu: Kuzey Makedonya – Hollanda (19.00, Amsterdam)

C Grubu: Ukrayna – Avusturya (19.00, Bükreş)

B Grubu: Rusya – Danimarka (22.00, Kopenhag)

B Grubu: Finlandiya – Belçika (22.00, St. Petersburg)

22 Haziran Salı

D Grubu: Çek Cumhuriyeti – İngiltere (22.00, Londra)

D Grubu: Hırvatistan – İskoçya (22.00, Glasgow)

23 Haziran Çarşamba

E Grubu: Slovakya – İspanya (19.00, Sevilla)

E Grubu: İsveç – Polonya (19.00, St. Petersburg)

F Grubu: Almanya – Macaristan (22.00, Münih)

F Grubu: Portekiz – Fransa (22.00, Budapeşte)

Grup maçlarının ardından ilk iki sırayı alan takımlar ve altı grubun en iyi dört üçüncüsü son 16 turuna geçmeye hak kazanacak.

24-25 Haziran

Maç yok

EURO 2020 SON 16 TURU

26 Haziran Cumartesi

1. Maç: A2 – B2 (19.00, Amsterdam)

2. Maç A1 – C2 (22:00, Londra)

27 Haziran Pazar

3. Maç: C1 – D/E/F3 (19.00, Budapeşte)

4. Maç: B1 – A/D/E/F3 (22.00, Sevilla)

28 Haziran Pazartesi

5. Maç: D2 – E2 (19.00, Kopenhag)

6. Maç: F1 – A/B/C3 (22:00, Bükreş)

29 Haziran Salı

7. Maç: D1 – F1 (19:00, Londra)

8. Maç: E1 – 3A/B/C/D (22:00, Glasgow)

30 Haziran – 1 Temmuz

Maç yok

EURO 2020 ÇEYREK FİNAL

2 Temmuz Cuma

ÇF1: 6. Maçın Galibi – 5. Maçın Galibi (19.00, St. Petersburg)

ÇF2: 4. Maçın Galibi – 2. Maçın Galibi (22:00, Münih)

3 Temmuz Cumartesi

ÇF3: 3. Maçın Galibi – 1. Maçın Galibi (19:00, Bakü)

ÇF4: 8. Maçın Galibi – 7. Maçın Galibi (22:00, Roma)

4-5 Temmuz

Maç yok.

EURO 2020 YARI FİNAL

6 Temmuz Salı

YF1: ÇF2 galibi – ÇF1 galibi (22.00, Londra)

7 Temmuz Salı

YF2: ÇF4 galibi – ÇF3 galibi (22.00, Londra)

8-9-10 Temmuz

Maç yok

EURO 2020 FİNAL

11 Temmuz Pazar

YF1 galibi – YF2 galibi (22.00, Londra)

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.