Yunanistan Batı Trakya Haber

258 öğrenci ve öğretmenin self-test sonucu pozitif çıktı

Yunanistan genelindeki tüm liselerde eğitim başlıyor. Zorunlu hale getirilen self-test uygulamasını pazar günü evde yapan 258 öğrenci ve öğretmenin sonucu pozitif çıktı.

Liselerde sınıfta eğitim başladı. Ortak Bakanlık kararıyla şart koşulan en önemli kural ise öğrenci ve eğitimcilerin haftada iki defa kendi başlarına zorunlu self test yapmaları.  

11 Nisan Pazar günü 84.131 kişi evlerinde self-test yaparken bunlardan 95 öğrenci ve 98 öğretmenin sonucu pozitif çıktı. Pozitif est çıkanlar, kamuya açık bir yapıda ücretsiz olarak doğrulayıcı rapid teste girecekler.

Self-testleri tüm öğrenciler, öğretmenler, asistanlar ve diğer eğitim personeli AMKA numaraları ve nüfus cüzdanlarıyla birlikte eczanelerden ücretsiz olarak alabilirler.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan: Köye uçak düştü - İki ölü

Yunanistan’da Ilia’nın Haria köyüne tek motorlu uçak düştü. Kazada iki kişi öldü. Uçağın düştüğü yer hayatını kaybedenlerin birinin evine çok yakındı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çavuşoğlu: Yunanistan mutabakatımızı bozdu

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaz mevsiminde tatbikat yapılmaması konusunda Yunanistan yaptıkları anlaşmaya uymadığını ve mutabakatı bozduğunu söyledi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan Türkiye’ye kapıları bu hafta da açmıyor: Ay sonuna kaldı

Yunanistan yeni yaptığı NOTAM açıklamasıyla birlikte Türk vatandaşlarının ülkeye girişine izin vermedi. Umutlar ay sonuna kaldı.
Devamını oku...