Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da erken seçim olacak mı? Miçotakis ne dedi?

Başbakan ve ND Partisi Lideri Kiryakos Miçotakis

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, kendisine yöneltilen erken seçim olup olmayacağı soruna ‘Kesinlikle hayır’ yanıtını verdi.

Hükümetin 4 yıllık görev süresini tamamlayacağını belirten Başbakan, tüm olumsuzluklara ve krize rağmen hükümete halkın güvendiğini kaydetti.

158 milletvekiliyle rahat bir hükümet olduğunu söyleyen Miçotakis, bu hükümetin pandemi sonrasında ülkeyi kalkındıracağını belitti.

Evros’ta Yunan-Türk sınırında geçtiğimiz yıl yaşanan kriz, Doğu Akdeniz’deki gerginlik, üstüne pandemi krizi ve ekonomik kriz olmak üzere pekçok kriz atlattıklarını aktaran Başbakan, vatandaşların 4 yıl sonunda tüm bu krizlerle mücadeleyi değerlendireceğini ve ona göre tercih yapacaklarını vurguladı.

‘Vatandaşlar Kiryakos Miçotakis’in 4 yılı ile Aleksis Çipras’ın 4 yılı arasında değerlerindirmede bulunup, ona göre tercih yapacaklar. Bu yolda mı ilerlemek istediklerini, yoksa bana göre yanlış ve ülkeyi geri götüren diğer yola mı döneceklerine 4 yılın sonunda karar verecekler’ diyen Miçotakis, erken seçimin ihtimal dahilinde olmadığını bildirdi.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’ın Neonazi parlementeri Lagos’un dokunulmazlığının kaldırılması Avrupa Parlamentosu’nda

Yunanistan’da nazi yapılanması Altın Şafak’ta (Hrisi Avgi) yöneticilik suçundan hüküm giyen Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekili Yannis Lagos’un dokunulmazlığının kaldırılması konusu bugün AP meclisine geliyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

ABD vatandaşlarına Yunanistan’a tatile gitmemelerini önerdi

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Dişişleri Bakanlığı, yayınladığı resmi bildiri ile ABD vatandaşlarına tatil için Yunanistan’a gitmemelerini önerdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yurtdışından toprak işçisi getirmek isteyenler için yasal düzenleme

Yunanistan Tarımsal Kalkınma ve Gıda Bakanı Spilios Livanos, yurtdışından toprak işçisi getirmek isteyenler için bir yasal düzenlemeyi meclise sundu.
Devamını oku...