Yunanistan’da erken seçim olacak mı? Miçotakis ne dedi? - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da erken seçim olacak mı? Miçotakis ne dedi?

Başbakan ve ND Partisi Lideri Kiryakos Miçotakis

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, kendisine yöneltilen erken seçim olup olmayacağı soruna ‘Kesinlikle hayır’ yanıtını verdi.

Hükümetin 4 yıllık görev süresini tamamlayacağını belirten Başbakan, tüm olumsuzluklara ve krize rağmen hükümete halkın güvendiğini kaydetti.

158 milletvekiliyle rahat bir hükümet olduğunu söyleyen Miçotakis, bu hükümetin pandemi sonrasında ülkeyi kalkındıracağını belitti.

Evros’ta Yunan-Türk sınırında geçtiğimiz yıl yaşanan kriz, Doğu Akdeniz’deki gerginlik, üstüne pandemi krizi ve ekonomik kriz olmak üzere pekçok kriz atlattıklarını aktaran Başbakan, vatandaşların 4 yıl sonunda tüm bu krizlerle mücadeleyi değerlendireceğini ve ona göre tercih yapacaklarını vurguladı.

‘Vatandaşlar Kiryakos Miçotakis’in 4 yılı ile Aleksis Çipras’ın 4 yılı arasında değerlerindirmede bulunup, ona göre tercih yapacaklar. Bu yolda mı ilerlemek istediklerini, yoksa bana göre yanlış ve ülkeyi geri götüren diğer yola mı döneceklerine 4 yılın sonunda karar verecekler’ diyen Miçotakis, erken seçimin ihtimal dahilinde olmadığını bildirdi.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dünyanın En Kısa 5 Uçuşu: Aralarında Yunanistan Var

En kısa uçuşlar arasında yer alan Yunanistan’daki Karpathos ile Kasos arasındaki uçuş, Ege’nin turkuaz suları üzerinden geçerek sizi büyüleyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Avrupa Parlamentosu Seçimleri Yaklaşırken Anket Sonuçları Yayınlandı

Yunanistan’da Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde yapılan kamuoyu araştırmaları, siyasi partiler arasındaki rekabetin son durumunu gözler önüne serdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Emekli Maaşları ve Yardım Ödemeleri Yarına Kadar Tamamlanıyor

Yunanistan’da Paskalya öncesi emekli vatandaşların ve yardım hak sahiplerinin gözü kulağı, 26 Nisan Cuma gününe kadar gerçekleştirilecek emekli maaşları ve yardım ödemelerinde.
Devamını oku...