Yunanistan Batı Trakya Haber

Başbakan açıkladı: Kafe ve restoranların dış kısımları Paskalya sonu açılıyor

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, kafe ve restoranların dış kısımlarının Paskalya yortusundan sonra açılacağını duyurdu.

‘Sokağa çıkma kısıtlamalarının (lockdown) daha iyi sonuç vermesini bekliyorduk’ diyen Başbakan ‘Paskalya yortusunda ne yapacağız?’ sorusuna ise, ‘Size kesin bir şey söylemem için henüz erken, Uzmanlar Heyeti karar verecek’ dedi.

Kafe ve restoranların dış kısımlarının Paskalya yortusu sonrasında açılacağını belirten Miçotakis, ‘İçeride olmaktansa dışarıda olmak daha iyi. Hava şartları müttefikimiz. Kafe ve restoranların bir sorunu var. Yerken veya içerken maskeyi indirmek zorundayız’ dedi.

Yürürlükteki sokağa çıkma kısıtlamalarından daha iyi sonuçlar beklediklerini belirten Başbakan, ‘Eğer bu yasakları getirmeseydik, sonuç felaket olurdu’ ifadelerini kullandı.

Yasakların gerek halkın yorulması, gerekse koronavirüsün mutasyona uğraması nedeniyle başarısız olduğunu belirten Miçotakis, ‘İlk dalgada herkes korkuyordu. Şimdi kimse aldırmıyor, özellikle de gençler’ dedi.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

ECDC: Aşı vurduranlar maske takmayabilir

Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC), koronavirüs aşısının her iki dozunu da vurdurmuş olan vatandaşlar için sosyal mesafe ve maske kullanımı gibi önlemlerin zorunlu olmaktan çıkarılabileceğini duyurdu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’ın Neonazi parlementeri Lagos’un dokunulmazlığının kaldırılması Avrupa Parlamentosu’nda

Yunanistan’da nazi yapılanması Altın Şafak’ta (Hrisi Avgi) yöneticilik suçundan hüküm giyen Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekili Yannis Lagos’un dokunulmazlığının kaldırılması konusu bugün AP meclisine geliyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

ABD vatandaşlarına Yunanistan’a tatile gitmemelerini önerdi

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Dişişleri Bakanlığı, yayınladığı resmi bildiri ile ABD vatandaşlarına tatil için Yunanistan’a gitmemelerini önerdi.
Devamını oku...