İller arası seyahat izni Mayıs’ta! - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

İller arası seyahat izni Mayıs’ta!

Yunanistan’a Başbakan Kiryakos Miçotakis’e yakınlığıyla bilinen iki Bakan, Yorgos Gerapetritis ve Akis Skerços, iller arası seyahat için Mayıs ayını işaret ettiler.

Devlet Bakanı Yorgos Gerapetritis, katıldığı bir televizyon programında liselerin önümüzdeki Pazartesi (12 Nisan) günü açılacağının mesajını verirken, iller arası seyahat yasağının ise Paskalya yortusu için kalkabileceğini belirtti.

Vatandaşların bu önemli yortu günlerinde memleketlerine gidip akrabalarını görmeleri için illerarası seyahat yasağının kalkabileceğini, ancak sadece vaka açısından ‘aynı grupta’ bölgelere seyahate izin verilmesi ihtimali olduğunu aktardı.

Başbakan Vekili Akis Skerços da, bir başka televizyon kanalında liselerin 12 Nisan’da açılacağını söylerken, iller arası seyahat konusunda Paskalya yortusu için bir karar alınmadığını, Uzmanlar Heyeti’nin vaka verilerine göre durumu değerlendireceğini, fakat Mayıs başında serbest bırakılmasının planlandığını kaydetti.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan-Türkiye Sınır Kapılarında Geçişler Duracak! Greve Bağlı Geçiş Kısıtlamaları

Yunanistan’ı Türkiye’ye bağlayan kara sınır kapılarından Kipi ve Kastanies’de, Yunanistan Gümrük Memurları Federasyonu’nun çağrısı üzerine başlatılan grev, iki ülke arasındaki geçişleri doğrudan etkileyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Saatler Değişiyor! Yaz Saati Geldi

Yunanistan, 30 Mart Cumartesi’yi 31 Mart Pazar’a bağlayan gece, yaz saati uygulamasına geçiş yapmaya hazırlanıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Biden: ABD Ve Yunanistan Arasındaki İttifak Her Zamankinden Daha Güçlü

ABD Başkanı Joe Biden, Yunanistan Bağımsızlık Günü dolayısıyla yayımladığı bir mesajda, ABD ve Yunanistan arasındaki ittifakın her zamankinden daha güçlü olduğunu belirtti.
Devamını oku...