Yunanistan Batı Trakya Haber

İller arası seyahat izni Mayıs’ta!

Yunanistan’a Başbakan Kiryakos Miçotakis’e yakınlığıyla bilinen iki Bakan, Yorgos Gerapetritis ve Akis Skerços, iller arası seyahat için Mayıs ayını işaret ettiler.

Devlet Bakanı Yorgos Gerapetritis, katıldığı bir televizyon programında liselerin önümüzdeki Pazartesi (12 Nisan) günü açılacağının mesajını verirken, iller arası seyahat yasağının ise Paskalya yortusu için kalkabileceğini belirtti.

Vatandaşların bu önemli yortu günlerinde memleketlerine gidip akrabalarını görmeleri için illerarası seyahat yasağının kalkabileceğini, ancak sadece vaka açısından ‘aynı grupta’ bölgelere seyahate izin verilmesi ihtimali olduğunu aktardı.

Başbakan Vekili Akis Skerços da, bir başka televizyon kanalında liselerin 12 Nisan’da açılacağını söylerken, iller arası seyahat konusunda Paskalya yortusu için bir karar alınmadığını, Uzmanlar Heyeti’nin vaka verilerine göre durumu değerlendireceğini, fakat Mayıs başında serbest bırakılmasının planlandığını kaydetti.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

ECDC: Aşı vurduranlar maske takmayabilir

Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC), koronavirüs aşısının her iki dozunu da vurdurmuş olan vatandaşlar için sosyal mesafe ve maske kullanımı gibi önlemlerin zorunlu olmaktan çıkarılabileceğini duyurdu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’ın Neonazi parlamenteri Lagos’un dokunulmazlığının kaldırılması Avrupa Parlamentosu’nda

Yunanistan’da nazi yapılanması Altın Şafak’ta (Hrisi Avgi) yöneticilik suçundan hüküm giyen Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekili Yannis Lagos’un dokunulmazlığının kaldırılması konusu bugün AP meclisine geliyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

ABD vatandaşlarına Yunanistan’a tatile gitmemelerini önerdi

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Dişişleri Bakanlığı, yayınladığı resmi bildiri ile ABD vatandaşlarına tatil için Yunanistan’a gitmemelerini önerdi.
Devamını oku...