Yunanistan Batı Trakya Haber

Self-testler önce lise öğrencilerine ve öğretmenlere verilecek

Yunanistan Eczacı Dernekleri Başkanları, bugün gerçekleştirdikleri telekonferansta, vatandaşa verilecek olan aylık koronavirüs self-testlerinin temini ve nasıl verileceği konusunu görüştüler.

Yetkili Bakanlıklardan gelen açıklamaya göre, ilk günlerde, self-test’ler sadece lise öğrencileri ve eğitimcilere sunulacak olup, diğer vatandaşlara verilmeyecek.

Sosyal Sigorta Numarası (AMKA) ile eczanelerden bedava alınacak olan testler için, eğitimci veya lise öğrencisi olmayanların AMKA numaralarını sistem kabul etmeyecek.

Yunanistan Eczacılar Derneği, vatandaşlar testleri almak için eczanelerin normal çalışma saatlerinde uğramalarını, nöbett saatlerinde gitmemelerini salık veriyor.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

ECDC: Aşı vurduranlar maske takmayabilir

Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC), koronavirüs aşısının her iki dozunu da vurdurmuş olan vatandaşlar için sosyal mesafe ve maske kullanımı gibi önlemlerin zorunlu olmaktan çıkarılabileceğini duyurdu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’ın Neonazi parlementeri Lagos’un dokunulmazlığının kaldırılması Avrupa Parlamentosu’nda

Yunanistan’da nazi yapılanması Altın Şafak’ta (Hrisi Avgi) yöneticilik suçundan hüküm giyen Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekili Yannis Lagos’un dokunulmazlığının kaldırılması konusu bugün AP meclisine geliyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

ABD vatandaşlarına Yunanistan’a tatile gitmemelerini önerdi

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Dişişleri Bakanlığı, yayınladığı resmi bildiri ile ABD vatandaşlarına tatil için Yunanistan’a gitmemelerini önerdi.
Devamını oku...