Yunanistan Batı Trakya Haber

Self test’lerin eczanelere dağıtımı başladı: Vatandaşa ne zaman ulaşacak?

Yunanistan’da okullar, kafe ve barlar, turizm gibi alanlarda çalışanlar için zorunlu olan ve haftalık olarak yapılacak olan self testler ezanelere dağıtılmaya başladı.

Cumartesi günü temin edilen ilk 1 milyon self testin 6 Nisan Salı günü Atina ve Selanik’te eczanelere dağıtılmaya başlandığı, bu iki büyük şehirde Çarşamba gününden itibaren vatandaşların self testlerini eczanelerden alabilecekleri bildirilirken, taşrada ise Cuma gününden itibaren testlerin eczanelerde olacağı aktarılıyor.

Testler konusunda 12 Nisan’da liselerin olası açılması ihtimali karşısında eğitimciler ve lise öğrencilerine öncelik tanınanacağı belirtiliyor.

İkinci önceliğin ise 18-67 yaş arasında vatandaşlarda olduğu, 67 yaş üzeri olanların çoğu aşılandığından son grupta kaldıkları kaydedildi.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’ın Neonazi parlementeri Lagos’un dokunulmazlığının kaldırılması Avrupa Parlamentosu’nda

Yunanistan’da nazi yapılanması Altın Şafak’ta (Hrisi Avgi) yöneticilik suçundan hüküm giyen Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekili Yannis Lagos’un dokunulmazlığının kaldırılması konusu bugün AP meclisine geliyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

ABD vatandaşlarına Yunanistan’a tatile gitmemelerini önerdi

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Dişişleri Bakanlığı, yayınladığı resmi bildiri ile ABD vatandaşlarına tatil için Yunanistan’a gitmemelerini önerdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yurtdışından toprak işçisi getirmek isteyenler için yasal düzenleme

Yunanistan Tarımsal Kalkınma ve Gıda Bakanı Spilios Livanos, yurtdışından toprak işçisi getirmek isteyenler için bir yasal düzenlemeyi meclise sundu.
Devamını oku...