Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da açlık grevi başlattı

Batı Trakya’nın Dedeağaç (Alexandroupoli) şehrinde emekli maaşı kesilen 75 yaşındaki bir adam, belediye binası önüne park ettiği aracının içerisinde açlık grevine başladı.

Almanya’dan emekli maaşı aldığı gerekçesiyle OGA aylığı kesilen yaşlı adam, hayatı boyunca ne gezmek ne de çalışmak için Almanya’ya hiç gitmediğini, muhtemelen isim benzerliği olduğunu, ama yetkililere derdini anlatamadığını söylüyor.

Yannis Marku isimli adam, 7 çocuk babası olduğunu ve son yıllarda geçimini Kilise’nin ve komşularının kendisine yaptığı yardımlar sayesinde sağladığını, arasıra ustalık yapıp gündelik çıkardığını, ancak polisin çalışma izni olmadığı gerekçesiyle araç-gereçlerine el koyduğunu ve artık onu da yapamadığını vurguluyor.

Polisin defalarca kez uyarmasına ve ceza kesmesine rağmen belediye önünden ayrılmayan adamın aracında ayrıca benzin taşıdığı ve zorla uzaklaştırılmaya kalkılması durumunda kendini yakmakla tehdit ettiği ekleniyor.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da yine dolu vurdu

Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti genelinde Nisan ayında da doğal afetler yaşanmaya devam ediyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 3015 vaka

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 21 Nisan Çarşamba günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan geneli 3015 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Meriç’te 27 mülteciyi Yunanistan’a geçiren insan tacirleri yakalandı

Batı Trakya’nın Evros (Meriç) ilinde 20 Nisan Salı günü 27 mülteciyi kaçak yollarla ülkeye sokmaya çalışan 6 insan taciri polis ekiplerince yakalandı.
Devamını oku...