Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da yasaklanan belediyeler arası geçişler ne olacak? İşte detaylar

Yunanistan Sivil Koruma Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias yaptığı duyuruyla perakende satış mağazalarının tekrar çalışmaya başlayacaklarını ve detayları açıkladı.

Yunanistan genelinde 5 Nisan Pazartesi gününden itibaren, perakende satış mağazaları (büyük mağazalar ve alışveriş merkezleri hariç) günde bir ve toplamda üç saate kadar özel bir kod kullanılarak açılacak. Mağaza içinde veya dışında randevu ile alışveriş imkanı olacaktır (click away).

Mağaza içinde 25 metrekare başına bir müşteriye izin verilecek. 

3 Nisan Cumartesi gününden itibaren ve sadece hafta sonları, belediyeler arası ve araba yolculuğu ile (üç kişi veya aile üyeleri) 6 no mesaj atarak gezebilecekler.

Nikos Hardalias, önümüzdeki hafta yapılacak değerlendirmede okulların, büyük mağazaların ve alışveriş merkezlerinin yeniden açılmasının değerlendirileceğini söyledi.

Hardalias’a göre okulların tekrar açılması için olası tarih 12 Nisan.

Hükümetin aldığı yeni düzenlemelerin amacı, karantinalarla patlama noktasına gelen vatandaşların bazı sınırlı ekstra faaliyetler yapabilmelerine imkan sağlamak ve gazlarını almak.  Koronavirüs vaka sayılarının bir türlü düşmemesi nedeniyle hükümet yasakları kaldıramıyor. Vatandaşların tepkisini azaltmak isteyen hükümet bu şekilde ara formüllerle oy kaybını durdurmayı hesaplıyor.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Sokağa çıkma yasağı saatleri değişiyor: İşte yeni saatler

Yunanistan’da turizm sezonunun yaklaşmasıyla birlikte koronavirüs önlemlerinde gevşetmeler de başlamış bulunuyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan çapında liselerde 8 günde 2 bin vaka görüldü

Yunanistan genelinde geçtiğimiz hafa yüzyüze eğitime geçilen liselerde, eğitimci ve öğrencilerde, 8 günde toplam 2 bin koronavirüs vakası görüldü.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Doktorlar Başkanı: Toplum artık bizim tavsiyelerimize uymuyor

Atina Doktorlar Derneği Başkanı Athanasios Eksadaktilos, kafe ve restoranların açılmasıyla ve aşılarla ilgili açıklamalarda bulundu.
Devamını oku...