Yunanistan Batı Trakya Haber

Almanya: Sağlık çalışanları daha katı önlemler istiyor

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn’ın ardından, yoğun bakım ünitelerinde görevli doktorlar da koronavirüste üçüncü dalganın ‘kırılması’ için daha katı önlemler talep ettiler.

İki veya üç haftalık daha katı sokağa çıkma yasağı (lockdown) isteyen Yoğun Bakım ve Acil Tıp Birliği (DIVI) Başkanı Greno Marx, ‘Bu pekçok hayat kurtaracak ve pekçok insanı Kovid-19’un uzun süreli sonuçlarından uzak tutacak’ dedi.

‘Gözlerimiz açık bir şekilde felakete gidiyoruz’ diyen Marx, an itibariyle ülke genelinde sadece 1644 yoğun bakım ünitesinin müsait olduğunu belirtirken, Kovid-19 tedavisi görenlerin 10 Mart’tan bu yana 2 bin 727’den 3 bin 448’e yükseldiğinin altını çizdi.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

ECDC: Aşı vurduranlar maske takmayabilir

Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC), koronavirüs aşısının her iki dozunu da vurdurmuş olan vatandaşlar için sosyal mesafe ve maske kullanımı gibi önlemlerin zorunlu olmaktan çıkarılabileceğini duyurdu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yurtdışından toprak işçisi getirmek isteyenler için yasal düzenleme

Yunanistan Tarımsal Kalkınma ve Gıda Bakanı Spilios Livanos, yurtdışından toprak işçisi getirmek isteyenler için bir yasal düzenlemeyi meclise sundu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Paskalya’da kimler iller arası seyahat edebilecek?

Yunanistan’da son günlerin hiç kuşkusuz en çok tartışılan konusu, vatandaşların Paskalya tatilinde köylerine-memleketlerine gidip geleneksel ‘kuzu çevirme’ kutlamasını yapıp yapamayacaklarıydı.
Devamını oku...