Yunanistan Batı Trakya Haber

MARKET IN süpermarket zincirinin sahibi koronaya yenik düştü

MARKET IN süpermarketler zinciri

Yunanistan’da Atina merkezli MARKET IN adlı süpermarket zincirinin kurucusu Thomas Rammos’un koronavirüsten hayatını kaybettiği açıklandı.

MARKET IN süpermarketler zincirinin kurucusu Thomas Rammos, 72 yaşında koronavirüse yenilerek hayata veda etti.

Ölüm haberi ailesi tarafından açıklanırken, Thomas Rammos‘un doğduğu memleketi Thermo’nun belediye başkanı da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla kederini dile getirdi.

Thomas Rammos ailesinin ve Market In Şirketler Grubu yönetim kurulunun duyurusunda, cenaze töreninin koronavirüs yasakları çerçevesinde sadece yakın aile fertleri ile düzenleneceği belirtildi.

Ünlü işadamı Thomas Rammos, Termo Belediyesi’ne bağlı Analipsi köyünde doğdu. Eşi İoanna’dan Evi ve Margarita adlarında iki kızı oldu. 1990 yılında, bugün Yunanistan’da 200’den fazla mağazası bulunan ve en az 3.000 çalışanı olan MARKET IN süpermarketler zincirini şirketini kurdu. Doğduğu memleketi Thermo’ya, belediye ve kilise kurumlarına yardımlarda bulunduğu için bölgede sevenleri ve saygınlığı arttı. 

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

30-39 ve 40-44 yaş grupları için tüm aşılar platformu ne zaman açılıyor?

Yunanistan’da 30-39 ve 40-44 yaş grupları için tüm aşılarla başvuru platformunun Mayıs ayının son 10 günü içerisinde açılacağı belirtildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Evosmos’ta yine silahlar patladı: Bir kişi yaralandı

Yunanistan’da Selanik’in Evosmos bölgesinde Pazartesi akşamı patlayan silahlar sonrasında 26 yaşında bir adam hastanelik oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Başbakan Miçotakis’in oğlu Konstandinos askerden terhis oldu

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in vatani görevini Batı Trakya’nın Evros (Meriç) ilinde yapan oğlu Konstandinos, askerden terhis oldu.
Devamını oku...