Yunanistan Batı Trakya Haber

Rodoplu hayvan besicileri isyanda: Hükümet bizi unuttu

Rodop ilinde Hayvan Besicileri Derneği, şikayetlerini dile getirmek için milletvekillerinin kapılarını çalmaya ve seslerini duyurmaya çalışmaya devam ediyor.

Son olarak Rodop SYRIZA Milletvekili Dimitris Haritu’yu ziyaret eden Dernek üyeleri ‘Üretim maliyetlerinin arttığı bir anda, çok düşük süt ve canlı hayvan fiyatıyla karşı karşıyayız’ derken, durumun böyle devam etmesi durumunda ağıllarını koruyamayacaklarını belirttiler.

Haritu ise ‘Hayvan besicilerinin kaygı ve rahatsızlığı haklıdır, çünkü hükümet, pandemi koşullarında sektörleri için hiçbir önlem almayarak savunmasız bırakmıştır’ açıklamasında bulunurken, hükümetin birincil sektöre gerekli önemi göstermediğini bildirdi.

Dernek üyeleri, milletvekiline, meclise sunması için bir mektup da verdiler.

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Marmara’daki müsilaj Ege’ye doğru ilerliyor

Türkiye’de Marmara Denizi’nde görülen müsilaj (deniz salyası) Ege denizi ve Batı Trakya sahillerine doğru ilerliyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Motor Oil şirketi Gümülcine’ye fabrika kuracak

Motor Oil CEO Vekili Petros Cannetakis, GEK TERNA şirketiyle işbirliği halinde Gümülcine’ye (Komotini) bir doğalgaz birimi kurulmasının stratejik bir hamle olduğunu söyledi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Bakan Kalafatis: Dedeağaç Limanı en büyük ticari terminallerden biri olabilir

Yunanistan İçişleri Bakan Yardımcısı Stavros Kalafatis, Dedeağaç (Alexandroupoli) Limanı A.Ş.’y, ziyaret ederek burada şirket başkanı Konstandinos Hacimihail ile biraraya geldi.
Devamını oku...