Yunanistan Batı Trakya Haber

Rodoplu hayvan besicileri isyanda: Hükümet bizi unuttu

Rodop ilinde Hayvan Besicileri Derneği, şikayetlerini dile getirmek için milletvekillerinin kapılarını çalmaya ve seslerini duyurmaya çalışmaya devam ediyor.

Son olarak Rodop SYRIZA Milletvekili Dimitris Haritu’yu ziyaret eden Dernek üyeleri ‘Üretim maliyetlerinin arttığı bir anda, çok düşük süt ve canlı hayvan fiyatıyla karşı karşıyayız’ derken, durumun böyle devam etmesi durumunda ağıllarını koruyamayacaklarını belirttiler.

Haritu ise ‘Hayvan besicilerinin kaygı ve rahatsızlığı haklıdır, çünkü hükümet, pandemi koşullarında sektörleri için hiçbir önlem almayarak savunmasız bırakmıştır’ açıklamasında bulunurken, hükümetin birincil sektöre gerekli önemi göstermediğini bildirdi.

Dernek üyeleri, milletvekiline, meclise sunması için bir mektup da verdiler.

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe dahil 5 ilde tv frekansları bugün değişiyor

Batı Trakya’nın İskeçe (Xanthi) ilinde televizyon kanallarının frekanslarının 26 Şubat Cuma günü itibariyle değişeceği duyuruldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Rodop’ta orman haritasına itiraz yağıyor

Batı Trakya’nın Rodop ili için yayınlanan son orman haritasında pek çok sahipli arazinin orman arazisi olarak göründüğü ve bunun düzeltilmesi için itirazların yapılacağı tahmin ediliyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine ve çevresinde 1500 kişi ehliyet için sıra bekliyor

Yunanistan genelinde olduğu kadar Batı Trakya’da da sürücü adayları, pandemi nedeniyle pratik ve teorik derslerin yapılamamasından dolayı sürücü ehliyeti alamıyor.
Devamını oku...