Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine’de 1832 kişiye gıda yardımı yapıldı

Batı Trakya’nın Gümülcine (Komotini) Belediyesi sakini 1832 kişiye, Avrupa’nın TEBA/FEAD programından 11 bin 212 paket gıda dağıtıldı.

17-19 Şubat tarihlerinde Gümülcine Çokamaçlı Merkezi’nde, hak sahiplerine meyve, süt, baklagiller, peynirler, sığır eti ve domuz eti, makarna, un, vanilyalı tahıl kremleri ve bisküvileri, bebek süt tozu, şampuan, duş jeli, banyo malzemeleri, bebek bezleri ve bebek bezleri dağıtıldı.

Dağıtım sırasında gerekli tüm sağlık tedbirleri Gümülcine Belediyesi tarafından alınırken, Yunan Kızılhaç’ı ekipleri de sosyal mesafenin sağlanması ve önlemlerin alınması konusunda ayrıca katkı sağladı.

Öte yandan paketlerinin almaya gelmeyen hak sahiplerinin bazı ürünleri bir sonraki dağıtımda alabilecekleri gibi, et ve meyve gibi uzun süre tutulamayan ürünlerin ise Belediye’nin ve Maronya-Gümülcine Mitropolitliğinin yemek yardımı kurumlarına gönderileceği eklendi.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine’deki işletmeler için kaldırıma masa-sandalye başvurusu

Batı Trakya’nın Gümülcine (Komotini) Belediyesi, işletmeler için kamusal alan (kaldırım) kullanım izni başvurularının başladığını duyurdu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine’de korona nedeniyle kapanan işletmelerden belediye vergisi alınmayacak

Batı Trakya’nın Gümülcine (Komotini) Belediyesi, koronavirüs nedeniyle çalışması askıya alınmış işletmelerden ortak alan, temizlik ve ışıklandırma vergisi alınmamasını kararlaştırdı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine Belediyesi: 2005 doğumlu erkeklerin askerlik kaydı hakkında

Gümülcine (Komotini) Belediyesi yaptığı açıklamayla, 2005 doğumlu erkeklerin askerlik kayıt bildirimi için son tarihin 31 Mart 2021 olduğunu açıkladı.
Devamını oku...