Yunanistan Batı Trakya Haber

Türk-Yunan sınırındaki yeni çelik çit Nisan sonu tamamlanıyor

Batı Trakya’nın Evros (Meriç) ilinde bulunan Yunan-Türk sınırında inşaatı devam eden yeni 27 kilometrelik çelik çitin Nisan ayında tamamlanmış olacağı söyleniyor.

To Vima gazetesinin aktardığına göre, Vatandaşı Koruma Bakanı Mihalis Hrisohoidis, ne karlı Şubat gecelerinin ne de sıfırın altındaki derecenin Evros’taki çalışma ekiplerinin hızını kesemediğini ve çelik çitin inşaatına devam edildiğini belirtti.

Makinelerin çitin tamamlanması için kar-kış demeden çalıştığını belirten Hrisohoidis, Nisan ayında çitin tamamlanmış olacağını kaydederken, bölgede ‘drone’ların da uçmaya devam ettiğine ve denetimlerin sürdüğüne vurgu yaptı.

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da milletvekilinin evine saldırdılar

Açlık grevindeki ‘17 Kasım’ örgütü üyesi Dimitris Kufondinas’la dayanışma eylemleri ülke genelinde olduğu gibi Batı Trakya’da da sürüyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Evros çitinde iş kazası: Çimento karıştırıcı işçinin üzerine devrildi

Yunanistan’ın Türkiye sınırına ördüğü çelik çitin genişletilmesi çalışmaları sürerken, 3 Mart Çarşamba günü bir de iş kazası yaşandı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kumçiftliği’ndeki mülteci kampı karşıtı eylem 12 Mart’a ertelendi

Batı Trakya’da Kumçiftliği (Orestiada) Mücadele Heyeti, 5 Mart Cuma gününe planlanmış olan protesto eyleminlerini 12 Mart Cuma tarihine ertelediklerini duyurdu.
Devamını oku...