Yunanistan Batı Trakya Haber

Kafe-bar ve lokantalara hava temizleme makinesi için para yardımı geliyor

Yunanistan Kalkınma ve Yatırımlar Bakanlığı ülkedeki kafe-bar ve restoranlar için hava temizleme makinesi alımına para desteği vermeyi tasarlıyor.

Her ne kadar kafe-bar ve restoranların yakın gelecekte açılması hükümetin projeleri arasında yer almasa da, diğer yandan şimdiden kendilerine finansman destek paketleri verilmesi planlanmakta.

Alınacak olan havayı patojen organizmalardan temizleme makinelerinin yüzde 50 ile yüzde 100’lük kısmının işletmelere destek olarak verileceği belirtilirken, bu desteğin ESPA aracılığıyla sağlanacağı ve Mart ortalarından itibaren işlemlerin başlayacağı aktarıldı.

Hükümetin kafe-bar ve restoranlarda ilk olarak dış kısımları açmayı planladığı, ancak bunun da yakın gelecek planları içinde olmadığı ekleniyor.

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Günlük 3 bin vaka olursa tüm Yunanistan için katı sokağa çıkış yasağı gündemde

Yunanistan geneli koronavirüs vaka sayısının düşmemesi ve entübe hasta sayısının artması nedeniyle yetkililer tüm ülke çapında katı sokağa çıkma yasağı getirilmesini değerlendiriyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan bir kez daha depremle sallandı: Bu kez 5,9

Yunanistan üst üste depremlerle sallanıyor. Dün gerçekleşen depremin ardından yine Elassona bölgesinde bu sefer 5,9 şiddetinde deprem oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 2219 vaka, 35 ölü

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 4 Mart Perşembe günü duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde 2219 yeni koronavirüs vakası tespit ettiklerini açıkladı.
Devamını oku...