Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine semalarındaki akbabanın ismi Sibir

Batı Trakya’nın Gümülcine (Komotini) şehrinde son zamanlarda görülen akbaba, Gümülcineliler arasında tartışma konusu olmuştu.

Rodop Çevreciler Grubu’ndan Ksanthippi Paraskeva, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Gümülcine’de bir akbabanın dolaştığını, insanlar ve hayvanlar için zararsız olduğunu belirtirken, vatandaşların onu yakalamaya kalkmamasını, tırnakları ve gagasının tehlikeli olduğunu ekledi.

Paraskeva, akbabayı görebilenlerin ayağındaki ‘yüzüğü’ fotoğraf çekmelerini isterken, Dimitris Kokkinidis isimli vatandaşın bunu başardığı kaydedildi.

Yapılan inceleme sonucunda akbabanın isminin Sibir olduğu, Mayıs 2020’de, yavru iken, Hırvatistan’da kendisine ‘yüzük’ takıldığı ekleniyor.

Hatırlanacağı üzere 30 Ocak tarihinde akbabanın varlığı ile ilgili Azınlıkça’da ilk habere yer verilmişti ve Gümülcine (Komotini) şehrinin gökyüzünde yaklaşık yirmi gündür genç bir akbabanın dolaştığı duyurulmuştu.

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Milletvekili Haritu: Kimi kandırdıklarını sanıyorlar?

Rodop SYRIZA Milletvekili Dimitris Haritu, İçişleri Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

TIR’ın gizli bölmesinde göçmenleri Yunanistan’a sokmaya çalıştı

Batı Trakya’da Dimetoka (Didimotiho) Sınır Polisi ve Kumçiftliği (Orestiada) Polisi, Yunanistan’a illegal yollardan mülteci sokmaya çalışan iki insan tacirini kıskıvrak yakaladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da milletvekilinin evine saldırdılar

Açlık grevindeki ‘17 Kasım’ örgütü üyesi Dimitris Kufondinas’la dayanışma eylemleri ülke genelinde olduğu gibi Batı Trakya’da da sürüyor.
Devamını oku...