Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine Vakıflar İdaresi mevlit ve düğün salonu kuracak

Gümülcine Vakıflar İdaresi dini etkinliklerin gerçekleştirebilmesi amacıyla düğün ve mevlit salonu kurulması ve işletilmesine karar verdi.

Gümülcine Vakıflar İdaresi bölge halkının önemli toplumsal ihtiyaçlarından biri sayılan mevlit ve düğünlerini rahat yapabilmeleri amacıyla salon kurulması ve işletilmesi kararı aldı.

Gümülcine Vakıflar İdaresi Başkanı Selim İsa mevlit ve salonu kurma kararlarıyla ilgili olarak yaptığı açıklamalarda “Düğün ve mevlit gibi dini etkinlikler için salonu kurulması ve işletilmesi projemiz hızla ilerlemekte. Halkımız için en büyük ihtiyaçlardan biri haline gelmiş olan dini etkinlikler için salonu yapımında projelendirme aşamasına geçmiş bulunmaktayız. Yakın gelecekte Vakıflar İdaresi olarak dini etkinlikler için düğün ve mevlit salonu yapımına başlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Vakıflar İdares igeçtiğimiz haftalarda da yaptığı açıklamayla bölgede bir başka ihtiyaç olan yaşlılar için huzurevi inşaatı projesini başlattıklarını duyurmuştu.

Vakıflar İdaresi huzurevinin inşası ve faaliyeti için projenin hazırlanma aşamasında olduğunu belirtmişti.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine’de bedava korona testleri sürecek

Gümülcine (Komotini) Belediyesi, Kamu Sağlığı Ulusal Kurumu (EODY) ile işbirliği halinde 1 Mart’tan bu yana düzenlediği bedava koronavirüs testlerini 1 hafta daha sürdürecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine’de ağaçlandırma çalışmaları başladı

Gümülcine (Komotini) Belediyesi’nin Yeşil Departmanı tarafından Dimokritu, N. Zoidi, Orfeos ve L. Dimokratias caddelerine ağaç dikimi çalışmaları başladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine’de öğrenciler yeniden yollara dökülecek

Yunanistan genelinde olduğu gibi Batı Trakya’da da üniversite öğrencilerinin yeni eğitim yasasına karşı protesto eylemleri devam ediyor.
Devamını oku...