Yunanistan Batı Trakya Haber

Başpiskoposun İslam karşıtı açıklamalarını Milletvekili Baran kınadı

İskeçe (Xanthi) KİNAL Partisi Milletvekili Burhan Baran

İskeçe (Xanthi) KINAL Milletvekili Burhan Baran Yunanistan Başpiskopos’u İeronimos’un İslam karşıtı sözlerine tepki gösterdi.

Bir televizyon kanalında İslam’ı din değil de siyasi olmakla ve Müslümanları savaş ve yayılma askeri olmakla suçlayan İeronimos’u kınayan baran, bu zor pandemi döneminde din adamlarının ayrıştırıcı değil, birleştirici olması gerektiğinin altını çizdi.

İskeçe KİNAL Partisi Milletvekili Burhan Baran’ın açıklaması şöyle:

“Bu zor dönemde din adamlarının birleştirici olması gerekirken, toplumları ayrıştırmaya çalışması kabul edilemez.

İslam hak dinidir ve mensubu olduğum İslam dini ‘Yaradılanı Yaradandan Ötürü Sevmeyi’ tavsiye etmiştir bizler tüm dünyadaki dinlere mensup insanları bu felsefe ile severiz, saygı duyarız.

Dinler arasındaki ayrışımı tetikleyerek insanlar arasında fitne ve fesat yaratacak hertürlü açıklamayı kınıyorum.”

Yunanistan Başpiskoposu İeronimos, katıldığı bir televizyon programında İslam’ın bir din olmadığını söyleyerek parti olduğunu öne sürmüştü. Hristiyan din adamının İslam karşıtı sözlerine kamuoyundan tepki gelmişti.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe’de karnavallar 'yanlış maskeyle' yapılacak

Batı Trakya’nın İskeçe (Xanthi) şehrinde geleneksel olarak her yıl gerçekleşen karnaval, bu yıl koronavirüs önlemeleri nedeniyle gerçekleşmeyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni yasaklar: İskeçe halk pazarında ne değişiklikler var?

Batı Trakya’nın diğer illerinin olduğu gibi İskeçe (Xanthi) ilinin de ‘kırımızı’ (yüksek risk) bölge ilan edilmesinden sonra, Cumartesi günü gerçeklecek olan İskeçe halk pazarında bir dizi değişiklere gidilecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe’de bedava rapid testler devam ediyor

Batı Trakya’nın İskeçe (Xanthi) Belediyesi, Kamu Sağlığı Ulusal Kurumu (EODY) ile işbirliği halinde bedava hızlı/rapid test yapmaya devam ediyor.
Devamını oku...