Yunanistan Batı Trakya Haber

Mevsimler köprüsü kullanılamaz durumda

Mevsimler köyü köprüsü kullanılamaz durumda.

Rodop ve Evros illerinde 12 Ocak Salı günü yaşanan sel felaketi bölgede özellikle ulaşımı sağlayan yollar olmak üzere ciddi zarara neden oldu. Zarar gören köylerden biri de Mevsimler köyü.

Sel felaketinde zarar gören köylerden biri de Evros ilinde Sofulu Belediyesi’ne bağlı Mevsimler (Mesimeri) köyü oldu. Köyün ulaşımını sağlayan köprü sel felaketinin ardından kullanılamaz duruma geldi.

Mevsimler köyü sakinleri köprünün zarar görmesi nedeniyle Büyük Derbent istikametine ulaşımın kesildiğini ve köprünün kullanılamaz durumda olduğunu aktarıyorlar.

Köylerinin Sofulu Belediyesi’ne bağlı olduğunu belirten vatandaşlar “Ulaşımımız Büyük Derbent tarafına kesilmiş durumda, sadece Ruşanlar üzerinden bir ulaşım mümkün. Keza Küçük Derbent ve Ruşanlar arası yolun durumu da çok kötü” sözleriyle ulaşımda yaşadıkları sıkıntıları dile getirdiler.

Belediye yetkililerinin yıllardır köyün yollarını asfaltlamaması nedeniyle Mevsimler köyü sakinleri uzun zamandır ulaşım sorunları yaşıyor. 

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da milletvekilinin evine saldırdılar

Açlık grevindeki ‘17 Kasım’ örgütü üyesi Dimitris Kufondinas’la dayanışma eylemleri ülke genelinde olduğu gibi Batı Trakya’da da sürüyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Evros çitinde iş kazası: Çimento karıştırıcı işçinin üzerine devrildi

Yunanistan’ın Türkiye sınırına ördüğü çelik çitin genişletilmesi çalışmaları sürerken, 3 Mart Çarşamba günü bir de iş kazası yaşandı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kumçiftliği’ndeki mülteci kampı karşıtı eylem 12 Mart’a ertelendi

Batı Trakya’da Kumçiftliği (Orestiada) Mücadele Heyeti, 5 Mart Cuma gününe planlanmış olan protesto eyleminlerini 12 Mart Cuma tarihine ertelediklerini duyurdu.
Devamını oku...