Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da Afrika Vebası alarmı

Yunanistan’ın Kuzeydoğusunda, Bulgaristan’da yaban domuzlarında Afrika Vebası görülmesi üzerine Tarımsal Kalkınma ve Gıda Bakanlığı Harekete geçti.

Konuyla ilgili olarak Tarımsal Kalkınma ve Gıda Bakan Yardımcısı Fotini Arabaci, vebanın ülke sınırlarına girmesini ve yayılmasını önlemek amacıyla bir dizi önlemler alınmasını kararlaştırdı.

Önlemler arasında Bulgaristan’la sınır olan bölgelerde yaban domuzu avının yeniden serbest bırakılması, hayvan besicilerinin veba hakkında bilgilendirilmesi, domuz ağıllarını denetlemek üzere veterinerler heyetleri kurulması gibi önlemler yer alıyor.

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Hardalyas: Gümülcine ve Maronya-Şapçı sakinleri dikkatli olsun

Yunanistan Sivil Koruma Bakan Yardımcısı Nikos Hardalyas, Gümülcine (Komotini) ve Maronya-Şapçı (Sapes) Belediyeleri sakinlerine seslendi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da halk pazarı satıcılarına ve işletmelere ceza yağdı

Batı Trakya’nın Rodop ve İskeçe (Xanthi) illerinde halk pazarları satıcılarına ve işletmelere toplamda 3 bin 600 evro ceza kesildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Tarkan Multaza Eyalet danışmanı görevine getirildi

Doğu Makedonya-Trakya Eyalet Başkanı Hristos Metios, Rodop ilinden Tarkan Multaza ve Drama ilinden Grigoris Papaemanuil’i danışmanlık görevine getirdi.
Devamını oku...