Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakyalı mitropolitler mülteci kampına karşı çıktı

Batı Trakya sınırları içinde görev yapan dört mitropolit, Evros (Meriç) iline bağlı Kumçiftliği’ndeki (Orestiada) mülteci kampının genişletilmesine karşı tavır aldılar.

Dimetoka, Kumçiftliği ve Sofulu Mitropoliti Damaskinos, İskeçe ve Civarı Mitropoliti Pandeleimon, Dedeağaç Mitropoliti Anthimos ve Marona ve Gümülcine Mitropoliti Pandeleimon, yayınladıkları ortak metinle Göç ve Sığınma Bakanı Notis Mitarakis’ten kararı geri çekmesini istediler.

Dört mitropolit, bölgede yaşayanların sorunlarını çok iyi bildiklerini, Batı Trakya’nın ülkenin en hassas bölgesi olduğunu ve Batı Trakya sınırları içerisinde mülteci kampları olmaması gerektiğini vurguladılar.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, Thrace covering Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Hardalyas: Gümülcine ve Maronya-Şapçı sakinleri dikkatli olsun

Yunanistan Sivil Koruma Bakan Yardımcısı Nikos Hardalyas, Gümülcine (Komotini) ve Maronya-Şapçı (Sapes) Belediyeleri sakinlerine seslendi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da halk pazarı satıcılarına ve işletmelere ceza yağdı

Batı Trakya’nın Rodop ve İskeçe (Xanthi) illerinde halk pazarları satıcılarına ve işletmelere toplamda 3 bin 600 evro ceza kesildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Tarkan Multaza Eyalet danışmanı görevine getirildi

Doğu Makedonya-Trakya Eyalet Başkanı Hristos Metios, Rodop ilinden Tarkan Multaza ve Drama ilinden Grigoris Papaemanuil’i danışmanlık görevine getirdi.
Devamını oku...