Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan ihtiyacı olanın iki katı aşı aldı

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, hükümetin, ihtiyaç olanın iki misli koronavirüs aşısı satın aldığını söyledi.

ANT1 kanalında gazeteci Nikos Hacinikolau’nun sorularını yanıtlayan Başbakan, Haziran ayına kadar nüfusun önemli bir kısmının aşılanmış olacağını belirtti.

İhtiyaç olanın iki katı aşı satın aldıklarını belirten Miçotakis, an itibariyle aşı sayısı az olsa bile önümüzdeki günlerde satın alınan diğer aşıların da geleceğini ve özellikle Nisan’dan itibaren aşı sıkıntısı olmayacağını vurguladı.

Az sayıda aşı alındığını söyleyenlerin, daha fazla aşı alınsa kendilerini rant sağlamakla suçlayacak aynı kişiler olacağını belirten Başbakan, muhalefete yüklenerek, ‘Özellikle pandeminin ikinci dalgasında karşımda gördüğüm muhalefet değil, hayal kırıklığı’ ifadelerini kullandı.

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Zarar paraları teknoloji sayesinde daha çabuk ödenecek

Yunanistan’da Tarım Bakanlığı, ELGA çalışanlarının zararları kağıt-kalem ile not tutma döneminin son bulmasını kararlaştırdı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Özel araçlarda sürücü hariç kaç yolcu serbest?

Yunanistan’da gevşetilmeye başlayan koronavirüs önlemleri kapsamında 25 Ocak itibariyle özel araçlara sürücü hariç 2 kişinin binebileceği kaydedildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Alışveriş için kronometreli uygulama mı geliyor?

Yunanistan Dijital Yönetim Bakanı Kiryakos Pierrakis, alışverişe çıkanlar için e-katanalotis üzerinden kronometre uygulaması getirmeyi düşündüklerini belirtti.
Devamını oku...